Toronto vyhralo v Bostone a vyrovnalo stav série

Vo Washingtone rozhodlo až predĺženie.
Vo Washingtone rozhodlo až predĺženie. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. máj 2013 o 22:24

O výsledku zápasu Washington - Rangers rozhodol v predĺžení jediný gól zápasu.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu zvíťazili v sobotňajšom druhom zápase 1. kola play off Východnej konferencie zámorskej NHL nad New Yorkom Rangers 1:0 po predĺžení, keď víťazný gól strelil v 68. minúte Mike Green. Capitals vedú v sérii 2:0 na zápasy.

V rovnakej konferencii sa v druhom zápase nedarilo doma Bostonu, keď prehral s Torontom 2:4 a hostia tak stav série vyrovnali na 1:1. Slovenský kapitán domáceho tímu Zdeno Chára strávil zo všetkých hráčov na ľade najviac minút 25:49 a zaznamenal jednu asistenciu a dva plusové body.

V treťom súboji Západnej konferencie sa Anaheim ujal vedenia 2:1 po hladkej výhre 4:0 v Detroite. V druhom zápase tejto konferencie zvíťazil obhajca trofeje Los Angeles nad St. Louis tesne 1:0 gólom Slavu Vojnova v 25. minúte. Domáci stav série znížili na 1:2, v tíme hostí slovenský brankár Jaroslav Halák bol opäť iba v pozícii nahrádníka Brianovi Elliottovi.

Washington - NY Rangers 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) po predĺžení

stav série: 2:0

Gól: 68. Mike Green (Ribeiro, Ovečkin)

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

stav série: 1:1

Góly: 22. Horton (Lucic, Krejčí), 51. Boychuk (CHÁRA, Marchand) - 26. Lupul (Gardiner, G. Gunarsson), 32. Lupul (Frattin, Phaneuf), 41. Kessel (Kadri, R. Hamilton), 57. Van Riemsdyk (Grabovskij, Kuľomin)

Detroit Red Wings - Anaheim Ducks 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

stav série: 1:2

Góly: 36. Bonino (Perry, Getzlaf), 47. Getlaf, 49. Etem (Selänne), 54. Beleskey (S. Koivu, B. Ryan)

Los Angeles Kings - St. Louis Blues 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 25. Vojnov (Martinez, T. Lewis)