Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tipsarevič vyhral turnaj v Kuala Lumpure

SITA|2. okt 2011 o 16:04

Srbský tenista Janko Tipsarevič si finálovým víťazstvom nad Cyperčanom Marcosom Baghdatisom vybojoval v malajzijskom Kuala Lumpure svoj prvý kariérny titul na tejto úrovni.

KUALA LUMPUR. Srbský tenista Janko Tipsarevič si finálovým víťazstvom nad Cyperčanom Marcosom Baghdatisom 6:4, 7:5 vybojoval na turnaji ATP World Tour 250 Malaysian Open v malajzijskom Kuala Lumpure (dotácia 850-tisíc USD, tvrdý povrch Greenset v hale) svoj prvý kariérny titul na tejto úrovni.

Finálová bitka trvala vyše dvoch hodín (127 minút) a 27-ročný Tipsarevič (17. v svetovom rebríčku) nasadený ako tretí v nej ťažil najmä z lepšieho prvého podania a väčšej produktivity pri využívaní brejkových príležitostí.

"Vedel som, že musím hrať dobre celý zápas. V mojich predchádzajúcich finále som v dvoch prípadoch bol až príliš agresívny a v ďalších dvoch zase pasívny. Na víťazstvo niet ideálna stratégia. Treba cítiť hru a robiť správne veci v správnych okamihoch. To sa mi aj darilo, hoci som bol pod tlakom. Nemôžem byť šťastnejší," vyznal sa Tipsarevič, ktorý vo finále niektorého z turnajov ATP uspel na piaty pokus.

Cyperčan hrajúci s voľnou kartou (60.) naopak nezužitkoval psychickú výhodu vedenia v bilancii vzájomných zápasov (2:1) so svojím o rok starším súperom a nepripísal si piaty turnajový titul, prvý v tejto sezóne.

Víťazovi patrí 250 bodov do singlového rebríčka a prémia 155 000 dolárov.

Dvojhra - finále:

Janko Tipsarevič (Srb.-3) - Marcos Baghdatis (Cyp.) 6:4, 7:5

Štvorhra - finále:

Eric Butorac, Jean-Julien Rojer (USA/Hol. Ant.-2) - František Čermák, Filip Polášek (ČR/SR-3) 6:1, 6:3

Súvisiace články