Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tenistov čakajú v Davis Cupe Slovinci

Norbert Gombos. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 18. sep 2014 o 17:42

Som rád, že budeme mať v úvodnom zápase výhodu domáceho prostredia. Slovinci sú prijateľným súperom, hovoril o súperovi v Davisovom pohári Norbert Gombos.

DUBAJ. Slovenskí tenisti nastúpia v 1. kole 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára (6.-8. marca 2015) doma proti Slovinsku. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Dubaji, v ktorom zverenci kapitána Miloslava Mečířa figurovali medzi nenasadenými tímami.

Okrem Slovincov ešte mohli naraziť na Rakúsko, Dánsko, Litvu, Poľsko, Rumunsko, Rusko a víťaza duelu 2. kola play off Lotyšsko - Švédsko. V prípade triumfu nad Slovinskom by sa v júlovom 2. kole stretli s úspešnejším z dvojice Izrael - Rumunsko, pričom by hrali s určitosťou vonku.

Gombos: Prijateľný súper

Slovenský kapitán Miloslav Mečíř bol so žrebom spokojný.

"Mali sme šťastie. Slovinci sú hrateľným súperom. Majú dvoch hráčov v prvej stovke a Bedeneho, ktorý v nej v minulosti tiež figuroval. V domácom prostredí však máme šancu zvíťaziť. Predpokladám, že budeme hrať na harde v hale. Začiatkom marca sa ešte nedá hrať vonku na antuke, navyše tvrdý povrch v bratislavskom NTC našim chlapcom vyhovuje a sú naň zvyknutí," povedal pre TASR Mečíř.

Slováci počas uplynulého víkendu prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine v Chicagu s domácim tímom USA hladko 0:5. Jediný set získal v záverečnej dvojhre proti Samovi Querreymu v súboji tímových dvojok Norbert Gombos.

Gombosa potešilo, že Slováci začnú nový daviscupový ročník doma.

"Som rád, že budeme mať v úvodnom zápase výhodu domáceho prostredia. Slovinci sú prijateľným súperom, no nebude to jednoduché. Najlepšie poznám Aljaža Bedeneho, ktorý je mojím dobrým kamarátom. V minulosti bol v prvej svetovej stovke, po zranení zápästia klesol v rebríčku. Svoje kvality majú aj Blaž Kavčič a Blaž Rola, obaja sú nepríjemní hráči, no doma máme šance uspieť," povedal Gombos.

Hrbatý: Slovinci sú na našej úrovni

"Nie je to najťažší možný súper, ale ani najľahší. Slovinci majú mladých chalanov okolo stovky vo svetovom rebríčku a tí vedia zahrať na všetkých povrchoch," hovorí Dominik Hrbatý, slovenský rekordér v Davis Cupe.

"Domáce prostredie teda bude v tomto prípade výhodou len v tom, že naši nemusia nikam cestovať. Nebude však až natoľko dôležité pri voľbe povrchu. Slovinský tím je výkonnosťou svojich členov približne na takej úrovni ako náš, aj štýlovo si tí hráči počínajú podobne, bude záležať na momentálnej forme. Rolu aj Bedeneho poznám, k tomu je tam Kavčič. Vidím to ako dosť vyrovnané."

"Dostali sme kvalitného súpera, ktorý pre nás znamená výzvu. Slovensko má dvoch hráčov medzi 50. a 100. miestom v renkingu ATP, takmer určite si zvolí tvrdý povrch. Pred nami je náročný duel, budeme však naplno pripravení. Pokúsim sa zabezpečiť štart všetkých našich najkvalitnejších hráčov a budem dúfať v ich vyhovujúci zdravotný stav aj čo najlepší výsledok," citoval kapitána Slovincov Blaža Trupeja portál národného zväzu TZS.

Žreb svetovej skupiny

Nemecko - Francúzsko, Veľká Británia - USA, ČR - Austrália, Kazachstan - Taliansko, Argentína - Brazília, Srbsko - Chorvátsko, Kanada - Japonsko, Belgicko - Švajčiarsko

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články