Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Tenis: V nominácii Francúzska na zápas DC s Rumunskom chýbajú Clement a Mathieu

TASR|28. jan 2003 o 14:06

Paríž 28. januára (TASR) - V nominácii nehrajúceho kapitána francúzskeho daviscupového tímu Guya Forgeta na zápas 1. kola svetovej skupiny proti Rumunsku ...

Paríž 28. januára (TASR) - V nominácii nehrajúceho kapitána francúzskeho daviscupového tímu Guya Forgeta na zápas 1. kola svetovej skupiny proti Rumunsku (7. - 9. februára v Bukurešti) chýbajú zranení Arnaud Clement a Paul-Henri Mathieu.

Forget dá vo dvojhrách s najväčšou pravdepodobnosťou príležitosť osvedčenej dvojici Sébastien Grosjean, Nicolas Escude. V štvorhre by mali nastúpiť víťazi úvodného grandslamového turnaja Australian Open v Melbourne Mickael Llodra a Fabrice Santoro.

"Clement ešte nemá doliečené zápästie a Mathieu má problémy so slabinami. Obaja nemôžu naplno trénovať, preto som ich nenominoval. Grosjean, Escude, Llodra i Santoro sú však momentálne v dobrej forme a preto máme dobré šance uspieť. Rumuni však v domácom prostredí určite nebudú ľahkým sústom, pretože majú vo svojom strede hráčov, ktorí preferujú útočný a agresívny tenis," povedal Forget.

Súvisiace články