Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tenis: Turnaj majsteriek bude hrať už iba 8 žien, víťazka získa 1 milión dolárov

TASR|5. feb 2003 o 11:19

Londýn 5. februára (TASR) - Tradičné koncosezónne podujatie ženskej WTA Tour Turnaj majsteriek redukuje herný formát a namiesto doterajších 16 tenistiek ...

Londýn 5. februára (TASR) - Tradičné koncosezónne podujatie ženskej WTA Tour Turnaj majsteriek redukuje herný formát a namiesto doterajších 16 tenistiek sa na ňom od tohto roku predstaví najlepších osem. Víťazka turnaja však zinkasuje navýšenú prémiu na jeden milión amerických dolárov.

Osem hráčok bude rozdelených do dvoch skupín po štyri. Dve najlepšie zo základných skupín sa krížovým systémom stretnú v semifinále, jeho víťazky potom vo finále. Finančná prémia je navýšená o 235.000 dolárov, posledná víťazka turnaja Kim Clijsterová z Belgicka zinkasovala za víťazstvo 765.000 dolárov. Redukcia sa bude týkať i formátu štvorhry. Na turnaji sa predstavia štyri dvojice, ktoré si to rozdajú priamo o finále, jeho víťaz potom prevezme šek na 250.000 dolárov. "Je to vhodnejšie, pretože keď prehráte v jednom skutočne ťažkom zápase, máte ešte šancu zostať v hre," komentovala zmenu svetová tenisová hráčka číslo šesť Jennifer Capriatiová. Tohtoročný Turnaj majsteriek sa uskutoční od 5. do 10. novembra v Staple Centre v Los Angeles.

Súvisiace články