Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Tenis: Sampras a Agassi kritizovali výroky a hviezdne maniere Kafeľnikova

TASR|19. jan 2001 o 15:05

Melborune 19. januára (TASR) - Americkí tenisti Andre Agassi a Pete Sampras v piatok ostro odsúdili vyjadrenia Rusa Jevgenija Kafeľnikova, ktorý vyhlásil, že tenisoví hráči dostávaju za svoje výkony malé odmeny.

"Ťažko by som trávil čas s človekom, ktorý si myslí, že zarábanie tisícov dolárov nie je preňho dostatočnou odmenou," povedal o Kafeľnikovovi Agassi.

"Platia nám viac, ako si zaslúžime. Ja však nehrám pre peniaze, ale pre tituly. Jevgenij hrá každý týždeň, takže si môžete domyslieť, o čo ide jemu," vyjadril sa na adresu bývalej svetovej jednotky Sampras.

Kafeľnikov, multimilionár, ktorý sa na turnaje dopravuje vlastným lietadlom, vo štvrtok po víťaznom dueli s Nemcom Kieferom na Australian Open povedal, že v porovnaní s inými profesionálnymi športovcami sú tenisti platení veľmi slabo.

"Keď porovnáme, čo zarobia špičkoví športovci v iných odvetviach, sú peniaze za štart na podujatiach ATP smiešne. Dnes som strávil na kurte 3 hodiny a 10 minút, päť setov v horúčave. Keď som sa potom pozrel na šek, nevedel som, či sa mám smiať, alebo plakať," povedal Kafeľnikov, ktorý za svoj postup do tretieho kola získal 18.845 dolárov.

Ruský tenista na svoju obranu uviedol, že tlmočí názory viacerých svojich kolegov.

Súvisiace články