Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Tenis: Rafter s Davisovým pohárom na "večné časy a nikdy inak"

TASR|27. nov 2001 o 13:08

Melbourne 27. novembra (TASR) - Austrálsky tenista Patrick Rafter naznačil, že v prípade prehry Austrálie v Davisovom pohári proti Francúzsku bude pravdepodobne pokračovať v profesionálnej kariére

. V súčanosti má totiž 28-ročný Austrálčan v pláne dlhodobejšiu tenisovú prestávku, no nevylučuje ani prípadný skorší návrat.

"Neviem si prestaviť lepšie ukončenie sezóny, ak by sa Austrálii podarilo uspieť aj vo finále Davisovho pohára. Keby sa to však nepodarilo, chcel by som sa ešte pokračovať, lebo Davisov pohár je jedno veľkolepé podujatie, na ktorom nie je o zábavu núdza. ďNikdy sa nechystám oficiálne ukončiť kariéruď, práve pre prípad, že sa budem chcieť niekedy vrátiť," vysvetlil Rafter.

Dvojnásobný víťaz US Open a bývalá svetová jednotka Rafter tiež povedal, že s Davisovým pohárom by chcel ostať spätý aj keď sa skončia dni jeho aktívnej činnosti. "Davisov pohár bol a je dôležitou súčasťou môjho života. Vo všeobecnosti tenis nadovšetko milujem a budúcnosť si bez neho neviem predstaviť," dodal Patrick Rafter.

Súvisiace články