Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Tenis: Kurnikovová oddialila svoj návrat na tenisové dvorce

TASR|19. júl 2001 o 12:59

Palo Alto 19. júla (TASR) - Podľa slov agenta ruskej tenistky Anny Kurnikovovej Phila De Picciotta, nebude hrať jeho klientka až kým si nebude istá, ...

Palo Alto 19. júla (TASR) - Podľa slov agenta ruskej tenistky Anny Kurnikovovej Phila De Picciotta, nebude hrať jeho klientka až kým si nebude istá, že je úplne fit. Od februára totiž rehabilituje z únavovej zlomeniny nohy.

Kurnikovová mala naplánovaný svoj návrat do tenisového kolotoča na turnaji Acura Classic v San Diegu (30. júla-5. augusta), avšak svoje rozhodnutie zmenila. Z dôvodu dlhej absencie tak 20-ročná Ruska od roku 1998 prvýkrát vypadne z najlepšej svetovej dvadsiatky.

"Má iba 20 rokov a nemáme dôvod, aby začala hrať skôr, kým nie je úplne zdravá. Tomuto zraneniu pomôže len dostatočný čas. Anna nechce riskovať jeho obnovenie. Má pred sebou ešte dlhú tenisovú kariéru," povedal agent.

Ako však povedal Dr. Anthony Saglimbeni, riaditeľ pre lekárske záležitosti v Centre pre športovú medicínu v OďConnor Hospital v San Jose, môže byť aj iný dôvod dlhšej absencie Kurnikovovej.

"Ďalšou príčinou jej absencie môže byť, popri únavovej fraktúre nohy, jej možná anorektická povaha a nedostatok kalcia a zdravej výživy. Stáva sa to mnohým mladým športovkyniam. Kurnikovová však pravdepodobne nie je anorektička. Zdá sa byť fit. Môže si vybrať, či si dá voľno, až kým nebude cítiť žiadnu bolesť, alebo môže podstúpiť operáciu, po ktorej by sa zranenie hojilo rýchlejšie. Takto sa môže Kurnikovová vrátiť na dvorce o dva týždne, ale aj o šesť mesiacov," povedal Dr. Anthony Saglimbeni.

Súvisiace články