Pondelok, 6. decembra, 2021Meniny má Mikuláš

Tenis: Hingisovej matka novou trénerkou talentovanej Myriam Casanovovej

TASR|18. jan 2003 o 16:22

Zürich 18. januára (TASR) - Novou trénerkou švajčiarskej tenisovej nádeje Myriam Casanovovej sa stala Melánia Molitorová, matka a trénerka bývalej svetovej ...

Zürich 18. januára (TASR) - Novou trénerkou švajčiarskej tenisovej nádeje Myriam Casanovovej sa stala Melánia Molitorová, matka a trénerka bývalej svetovej jednotky Martiny Hingisovej.

Podľa slov otca 17-ročnej talentovanej hráčky, ktorá je momentálne na 53. mieste v rebríčku WTA Tour, sa bude Molitorová venovať jeho dcére kým sa Hingisovej zdravotný stav nezlepší tak, aby sa mohla vrátiť na dvorce. Košická rodáčka však minulý týždeň pripustila úvahy o možnom ukončení športovej kariéry.

"Melanie bude trénovať Myriam, kým Martina nezačne znova hrať. Ja už budem len dohliadať na jej prípravu. Melanie s ňou bude denne trénovať a pripravovať na najbližšie turnaje. Som šťastný, že sa to podarilo. Pre Myriam to bude, akoby prestúpila do Manchestru United či Bayernu Mníchov," povedal Leo Casanova.

Casanovová vstúpila do profesionálneho tenisu v roku 1999, v roku 2002 vyhrala v Bruseli svoj prvý turnaj na okruhu WTA Tour a stala sa stabilnou členkou švajčiarskeho fedcupového tímu.

Súvisiace články