Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Tenis-Fed: Slovenky do Plovdivu aj s Hantuchovou

TASR|27. mar 2006 o 11:33

Bratislava 27. marca (TASR) - Kapitán slovenskej fedcupovej reprezentácie Mojmír Mihal nominoval na turnaj 1. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie ...

Bratislava 27. marca (TASR) - Kapitán slovenskej fedcupovej reprezentácie Mojmír Mihal nominoval na turnaj 1. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive (17.-22. apríla) kvarteto: Daniela Hantuchová (15. v singli WTA, 12. v debli), Ľubomíra Kurhajcová (256./383.), Magdaléna Rybáriková (262.) a Dominika Cibulková (396./629.). Hantuchová sa do fedcupového družstva vracia po trojročnej prestávke, naposledy sa predstavila v prestížnej tímovej súťaži v apríli 2003 v nemeckom Ettenheime.

"Cieľom je postúpiť do vyššej skupiny, kde sme figurovali roky predtým. Rokoval som v podstate so všetkými hráčkami. S Danielou som dohodnutý na 90 percent, verím že do Plovdivu príde," povel kapitán M. Mihal a pokračoval: "Rybárikovú a Cibulkovú som nominoval preto, lebo sú perspektívne a s Hantuchovou by mohli vytvoriť veľmi dobrý tím. Kurhajcová je vo svetovom rebríčku síce nízko, ale je skúsená tenistka, ktorá toho už dosť aj vo Fed Cupe preskákala. Navyše je použiteľná do štvorhry, kde naša najlepšia deblistka Husárová je po zranení a nie je jasné, či jej koleno vydrží. V širšej nominácii figurujú aj Martina Suchá a Dominika Nociarová. Suchá ešte rokuje so zväzom, ale z tejto nominácie môžme do kapitánskeho mítingu dve hráčky vymeniť."

Alfou omegou šance Slovenska na vybojovanie miestenky do baráže je účasť a forma Hantuchovej. "Dohodli sme sa, že definitívu dá po turnaji v Miami, kde ešte hrá vo štvorhre. Ale je pozitívne naladená, takže si myslím, že jej nič nebude brániť v štarte. Osobne si myslím, že hrať bude." Generálny sekretár STZ Igor Moška je o štarte slovenskej jednotky údajne skalopevne presvedčený: "Daniela povedala, aby sme ju do nominácie napísali. Takže je to jasné."

Slovenské tenistky odštartujú svoj pokus o návrat do II. svetovej skupiny Fed Cupu na miniturnaji 1. euroafrickej zóny, na ktorom sa v štyroch skupinách predstaví 17 družstiev. O dve miestenky do júlovej baráže o účasť v druhej svetovej osmičke sa pobijú štyria víťazi jednotlivých skupín. Slovensko je zo všetkých účastníkov v rebríčku pre Fed Cup na najvyššom mieste (7.), čo dáva predpoklad najvyššieho nasadenia na turnaji.

Slovenky vlani zostúpili z II. svetovej skupiny, keď v apríli najskôr podľahli v Neuchateli domácemu Švajčiarsku 2:3 a v baráži prehrali v Pathume s Thajskom 1:4. Vedenie Slovenského tenisového zväzu po neúspešných výsledkoch nepredĺžilo zmluvu s kapitánom Mariánom Vajdom a vedením fedcupového tímu od 1. januára 2006 poverilo Mojmíra Mihala, ktorý v minulosti úspešne trénoval Dominika Hrbatého.

Nominácia SR na turnaj 1. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive (17.-22. apríla):

Daniela Hantuchová, Ľubomíra Kurhajcová, Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková

Zoznam účastníkov turnaja 1. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie:

Bielorusko, Bulharsko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Veľká Británia, Maďarsko, Izrael, Luxembursko, Holandsko, Rumunsko, Srbsko a Čierna Hora, Slovinsko, SLOVENSKO, JAR, Švédsko, Ukrajina

Súvisiace články