Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Tenis, DC: V Rancague začnú v piatok González a Mertiňák

SITA|9. feb 2006 o 18:04

[content type="oldcontent"]<p>RANCAGUA 9. februára (SITA) - V úvodnej piatkovej dvojhre stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára 2006 v Rancague medzi tenistami Čile a Slovenska sa od 20.00 ...[/content]

RANCAGUA 9. februára (SITA) - V úvodnej piatkovej dvojhre stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára 2006 v Rancague medzi tenistami Čile a Slovenska sa od 20.00 h SEČ predstavia domáca jednotka Fernando González a hosťujúca dvojka Michal Mertiňák. V druhej piatkovej dvojhre potom proti sebe nastúpia Nicolas Massú a Dominik Hrbatý. Nenaplnili sa tak špekulácie niektorých čilských médií o tom, že zastupujúci slovenský kapitán Tibor Tóth by mohol dať v piatkovej dvojhre pred Michalom Mertiňákom prednosť debutantovi 18-ročnému Lukášovi Lackovi, ktorý sa vraj v tréningoch ukazoval výborne. Do sobotňajšej štvorhry stretnutia hraného na antuke 12-tisícového štadióna Medialuna Monumental Rancagua kapitáni oboch tímov Hans Gildemeister a Tibor Tóth predbežne nominovali dvojice González - Massú a Hrbatý - Mertiňák (23.00 h SEČ). Nedeľňajší program sa začne o 20.00 h SEČ atraktívnym stretnutím jednotiek oboch tímov Fernanda Gonzáleza a Dominika Hrbatého. K záverečnej dvojhre celého súboja by potom mali nastúpiť Nicolas Massú a Michal Mertiňák. Čile je v domácom prostredí a navyše na antuke favoritom súboja, v ktorom bude minuloročným finalistom Slovákom chýbať rebríčková dvojka Karol Beck.

Víťaz súboja Čile - Slovensko sa stretne vo štvrťfinále s lepším z dvojice USA - Rumunsko. Ide o druhý vzájomný duel Čiľanov a Slovákov. Prvý sa skončil v roku 2001 v Prešove víťazstvom slovenských tenistov 3:2 a znamenal vtedy ich záchranu v elitnej svetovej skupine.


Hlasy z čilského tábora:

Hans Gildemeister (kapitán): "Je dobré, že začína González, lebo tak zostane na Hrbatom väčší tlak. Na druhej strane o tom, či to bol dnes dobrý žreb, budeme môcť hovoriť až po výsledkoch oboch piatkových dvojhier. O zložení dvojice do štvorhry som nemal pochybnosti. Fernandovi s Nicolasom verím, spolu už niečo odohrali."


Fernando González: "Je mi prakticky jedno, či začínam alebo nie. Antuka však bude na začiatku určite rýchlejšia, a tak by som radšej hral až druhý zápas na pomalšej. Som však rád, že hrám proti slabšiemu z oboch súperov a nebudem musieť hneď v úvode ukázať svoju najlepšiu hru."


Nicolas Massú: "Nie je veľký rozdiel medzi tým, či hrám skôr alebo neskôr. Beriem to tak, ako to prišlo."


Hlasy zo slovenského tábora:


Michal Mertiňák: "Neviem, odkiaľ sa brali chýry o tom, že by som nemal hrať. Som psychicky pripravený podať čo najlepší výkon. Viem, že González je pätnásty hráč sveta a hrá doma na antuke. On je favorit a ja nemám čo stratiť."


Dominik Hrbatý: "Treba v prvý deň získať aspoň jeden bod. Možno by bolo lepšie, keby som ja hral prvý a podarilo sa mi vyhrať, diváci by možno zostali trochu zaskočení. González je dosť veľký herec na kurte, diváci ho budú žrať a to je jeho výhoda. Môj prvý súper Massú okrem forhendu nemá nejaké veľké zbrane, poctivo vracia lopty od základnej čiary a čaká na chyby súpera. Hral som už s ním, naposledy aj prehral, ale v Davis Cupe na tri víťazné sety je to vždy niečo iné. V stredu ma dosť bolela ruka, trénoval som len jeden set s Mišom Mertiňákom. Každý deň je však nový a do piatku by sa to mohlo zlepšiť. Vo štvrtok budem trénovať len raz a bez servisu a voleja, chcem ruku šetriť až na zápas."


Žreb stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára 2006 Čile - Slovensko:


piatkové dvojhry od 20.00 h SEČ

Fernando González - Michal Mertiňák - bilancia: 0:0

Nicolas Massú - Dominik Hrbatý - bilancia: 1:2

sobotňajšia štvorhra od 23.00 h SEČ

Fernando González, Nicolas Massú - Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák

nedeľňajšie dvojhry od 20.00 h SEČ

Fernando González - Dominik Hrbatý - bilancia: 2:0

Nicolas Massú - Michal Mertiňák - bilancia: 0:0


hlavný rozhodca: Brian Earley (USA)

empajroví rozhodcovia: Damian Steiner (Arg.), Jaime Chavez (Mex.)

dejisko: Rancagua, štadión Medialuna Monumental Rancagua

kapacita: 12 000 divákov

povrch: červená antuka

lopty: Dunlop Fort All Court


Nominácia Slovenska:

Dominik Hrbatý (19. v rebríčku ATP Entry vo dvojhre / 35. v ATP Entry vo štvorhre)

Michal Mertiňák (173. / 39.)

Viktor Bruthans (318. / 552.)

Lukáš Lacko (356. / 1649.)

kapitán: Tibor Tóth


Nominácia Čile:

Fernando González (15. / 30.)

Nicolas Massú (55. / 54.)

Paul Capdeville (133. / 253.)

Adrián Garcia (184. / 199.)

kapitán: Hans Gildemeister


Súvisiace články