Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Tenis-DC: Slovensko zostalo medzi elitou, strojcom úspechu bol Hrbatý

TASR|24. sep 2001 o 14:03

Prešov 24. septembra (TASR) - Aj piaty rok po sebe budú slovenskí tenisti hrať v elitnej spoločnosti Davisovho pohára. Existenčný súboj s Chile v Prešove ...

Prešov 24. septembra (TASR) - Aj piaty rok po sebe budú slovenskí tenisti hrať v elitnej spoločnosti Davisovho pohára. Existenčný súboj s Chile v Prešove vyhrali zverenci nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa najtesnejším rozdielom 3:2, keď strojcom úspechu bol Dominik Hrbatý. Ten sa napriek chúlostivej atmosfére v tíme postaral dvoma víťazstvami vo dvojhre a spolu s Krošlákom aj vo štvorhre o všertky tri body i o to, že Slovensko nebude chýbať pri žrebe budúceho ročníka svetovej skupiny 18. októbra v Ženeve.

"Bol to fantastický zápas. Obaja hrali skvelý tenis a Dominik ukázal krásny príklad bojovnosti, keď ani za nepriaznivého stavu nerezignoval a obrátil vývoj zápasu," rozplýval sa M. Mečíř po nedeľňajšom päťsetovom triumfe Hrbatého nad Riosom, ktorý znamenal rozhodujúci tretí bod pre domáci tím. Ten prešiel v uplynulom týždni ozajstnou zaťažkávajúcou skúškou - najskôr jeho členovia podrobili kritike Slovenský tenisový zväz za kvalitu taraflexu v Mestskej hale a keď tento problém pominul, objavil sa další a pre správnu pohodu vnútri kolektívu ešte deštrukčnejší. Nešťastne podané a ešte nešťastnejšie pochopené vyhlásenie Hrbatého v súvislosti s Kučerovou iniciatívou venovať prémie za zápas s Chile na dobročinné účely vyvolalo zbytočný konflikt, z ktorého mohli profitovať jedine hostia. Hrbatý však ukázal čo pre neho znamená bojovať v drese svojej krajiny a zdanlivo prehratú bitku s Riosom obrátil aj vďaka podpore lavičky a žičlivých divákov. "Znovu sa potvrdilo, že Davisov pohár je výnimočná súťaž, kde každé stretnutie je atmosférou i bojovnosťou úplne iné ako na iných turnajoch," doplnil na margo úspešného víkendu nehrajúci kapitán Slovenska.

Slovenskí tenisti sú vo svetovej skupine nepretržite od roku 1998 a budú aj pri zápase prvého kola vo februári budúceho roka. Okrem nich sa predstavia medzi najlepšou šestnástkou semifinalisti Austrália, Francúzsko, Švédsko a Holandsko, víťazi z prvého kola Brazília, Rusko, Švajčiarsko a Nemecko a úspešnejší z baráže Argentína, Maroko, Česko, Veľká Británia, Chorvátsko a Špenielsko. O zostávajúcom účastníkovi svetovej skupiny sa rozhodne na konci týždňa v odloženom barážovom zápase USA - India.

Súvisiace články