Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Tenis-DC: Slovenské kvarteto si už vyskúšalo decoturf v Eschi

TASR|31. mar 2003 o 19:56

Esch 31. decembra (TASR) - Slovenská daviscupová reprezentácia priletela v pondelok do luxemburského Eschu, ktorý bude v dňoch 4. - 6. apríla dejiskom ...

Esch 31. decembra (TASR) - Slovenská daviscupová reprezentácia priletela v pondelok do luxemburského Eschu, ktorý bude v dňoch 4. - 6. apríla dejiskom stretnutia 2. kola prvej skupiny euroafrickej zóny. Kvarteto Karol Beck, Ladislav Švarc, Igor Zelenay a Michal Mertiňák si podvečer už aj vyskúšalo decoturf v miestom tenisovom komplexe.

"Beck, Švarc, Zelenay i Mertiňák si vyskúšali tunajší povrch, ktorý je veľmi podobný podkladu v Národnom tenisovom centre v Bratislave, čo by mohla byť naša výhoda. Celkovo pôsobí komplex veľmi útulne, je tu osem kurtov a hľadisko má kapacitu asi 1000 divákov," informoval priamo z Esch/Alzette medzinárodný sekretár Slovenského tenisového zväzu Ľubomír Páleník.

Z pôvodnej štvorčlennej nominácie na zápas s Luxemburskom pricestovali do Eschu iba Beck a Švarc. Slovenská jednotka Karol Kučera má problémy s ľavým zápästím a o jeho štarte sa rozhodne v utorok, najneskôr v stredu. Účasť Branislava Sekáča je nepravdepodobná pre hráčove chronické problémy s platničkou.

la mp

Súvisiace články