Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Tenis-DC: Slováci nezvládli štvorhru a s Luxemburskom prehrávajú 1:2

TASR|5. apr 2003 o 19:22

Esch sur Alzette 5. apríla (TASR) - Slovenskí tenisti prehrávajú po sobotňajšej štvorhre v druhom kole prvej skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára ...

Esch sur Alzette 5. apríla (TASR) - Slovenskí tenisti prehrávajú po sobotňajšej štvorhre v druhom kole prvej skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára na decotouri v Esch sur Alzette s domácim Luxemburskom 1:2.

Slovenská dvojica Karol Beck, Igor Zelenay prehrala s luxemburským párom Gilles Müller, Mike Scheidweiler 5:7, 5:7, 4:6. Ak chce Slovensko bojovať v septembri v baráži o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára, musí v nedeľu vyhrať proti Luxembursku obe záverečné dvojhry.

Luxemburčania boli na dvorci lepšou dvojicou, vychádzal im servis i returny. V úvodnom sete museli Slováci odvracať dva setbaly už v desiatej hre pri podaní Becka, podarilo sa im vyliezť z jamy levovej a vyrovnali na 5:5. V 12. geme však domáci výborne returnovali, Zelenayovi nevychádzalo prvé podanie a Müller so Scheidweilerom premenili tretí setbal.

Druhé dejstvo bolo kópiou prvého. Slovensko odvrátilo v piatej hre pri Beckovom podaní jeden brejkbal, v 12. geme však opäť zaváhal pri svojom servise Zelenay a luxemburský pár premenil prvý setbal. V treťom sete stratil podanie Beck za stavu 4:5 a Luxemburčania sa po druhom mečbale a hladkom trojsetovom víťazstve radovali z vedenia 2:1.

/spravodajca TASR Robert Sermek/ mi

Súvisiace články