Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Tenis-DC: Beck vyrovmal stav stretnutia Luxembursko - Sr na 1:1

TASR|4. apr 2003 o 22:12

Esch sur Alzette (TASR) - Po prvom hracom dni zápasu 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára tenistov Luxembursko - Slovensko na decoturfe ...

Esch sur Alzette (TASR) - Po prvom hracom dni zápasu 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára tenistov Luxembursko - Slovensko na decoturfe v Eschi je stav nerozhodný 1:1. V druhom piatkovom singli zvíťazil Karol Beck nad domácou dvojkou Gillesom Kremerom hladko za 98 minút v troch setoch 6:3, 6:4, 6:2.

Všetky sety mali podobný priebeh: Beck vždy na začiatku získal súperovo podanie a potom si bez väčších problémov držal svoj servis až do víťazného konca. Luxemburčan síce riskoval, ale v rozhodujúcich momentoch často kazil, naopak Beck dokázal pridať vtedy, keď to bolo potrebné a počas celého súboja ani raz nestratil svoj servis.

V sobotu je na programe dôležitá štvorhra, do ktorej nehrajúci kapitán slovenského tímu Miloš Mečíř nominoval dvojicu Beck, Igor Zelenay.

Hlasy po stretnutí:

Karol Beck: "Súper nemal čo stratiť, dosť riskoval, ale v tých dôležitejších bodoch buď pokazil on, ale som ja zahral dobre. Ani raz som si neprehral servis, hoci som nepodával optimálne. Zajtrajšia štvorhra je otvorená, Gilles Müller dnes dobre podával, uvidíme, ako bude podávať zajtra. Budeme sa snažiť vyhrať a urobiť ten dôležitý druhý bod."

Gilles Kremer: "Som vcelku spokojný, aj keď som mohol hrať lepšie, najmä v prvom sete, keď som bol trošku nervózny. Ale koniec prvého setu a celý druhý set boli vyrovnané. Karol je veľmi dobrý hráč, je rýchly a má veľmi tvrdé údery. Samozrejme sme si želali stav 2:0, ale aj 1:1 je výborný stav, teraz dúfame, že vyhráme štvorhru."

Nehrajúci kapitán SR Miloš Mečíř: "Prvý zápas bol veľmi tesný, obaja hráči Mertiňák a Müller veľmi dobre podávali, ale v koncovkách zahral Müller veľmi dobre. Ukázal, že má na dvorci prehľad, ale keby Mišo premenil šance, mohlo to vyzerať aj inak. Zdalo sa mi, že Karol hral toľko koľko potreboval, vždy na začiatku urobil brejk a potom ho držal."

/spravodajca TASR Robert Sermek/

Súvisiace články