Pondelok, 6. decembra, 2021Meniny má Mikuláš

Tenis: Corretja na čele nespokojencov voči ATP, vzniká "truc-asociácia" IMTA

TASR|5. mar 2003 o 15:21

Scottsdale 5. marca (TASR) - Španielsky tenista Alex Corretja verejne varoval funkcionárov Asociácie tenisových profesionálov (ATP), aby nebrali na ...

Scottsdale 5. marca (TASR) - Španielsky tenista Alex Corretja verejne varoval funkcionárov Asociácie tenisových profesionálov (ATP), aby nebrali na ľahkú váhu hráčov, ktorí sú nespokojní s prerozdeľovaním finančných odmien na Tour a chcú založiť vlastnú organizáciu - Medzinárodnú mužskú tenisovú asociáciu (IMTA).

Corretja ako jeden z iniciátorov "truc-asociácie" sa na turnaji v Scottsdale stretol s juhoafrickým veteránom Wayne Corretjom, aby prediskutovali stratégiu najbližšieho postupu.

"Domnievam sa, že ATP už začína chápať naše požiadavky, že sú pre naše dobro a nie na to, aby sme robili niečo napriek," povedal Corretja. IMTA by mala fungovať ako rovnocenný partner v rokovaniach s predstaviteľmi ATP, mala by tlmočiť a hlavne presadzovať záujmy tenisových profesionálov. Systém prerozdeľovania balíka učeného na prémie je však podľa Ferreiru iba vrcholcom ľadovca. "Ak by nás trápilo iba to, tak by sme žiadnu organizáciu nezakladali. Vecí, ktoré je potrebné riešiť, je však oveľa viac," vysvetlil Ferreira.

Nespokojenci chcú IMTA oficiálne uviesť do života počas turnaja ATP v Miami, ktorý je na programe o dva týždne.

Súvisiace články