Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Svit do Trnavy a Bratislavy

Sportnet|Publikované 6. mar 2009 o 23:00

Basketbalisti prvoligového družstva BKM Legato Svit odohrajú počas tohto víkendu dva dôležité zápasy v skupine o 1. - 8. miesto. Dnes sa zverenci

trénera Jána Drobného predstavia v Trnave a zajtra v Bratislave, na ŠKP.

SVIT. Po piatich kolách patrí Sviťanom v tabuľke druhé miesto, len s jedinou prehrou, s doposiaľ neporazenou Žilinou. MBK Trnava a ŠKP Bratislava figurujú na 4., resp. 5. mieste s troma výhrami a dvoma prehrami na svojom konte. Ide o kvalitných súperov, najlepších zo západnej skupiny.

"Čakajú nás dva veľmi ťažké zápasy. Predovšetkým Trnava má tie najvyššie ambície, postúpiť do extraligy. Vo svojich radoch má skúsených hráčov, ktorí v minulosti hrávali v najvyššej súťaži, Kuznecov, Orešanský, Došek. Doma je veľmi nepríjemným súperom aj ŠKP Bratislava. Chceme však uspieť v oboch dueloch. Ak by sa nám podarilo vyhrať oba zápasy, bolo by to super, spokojný však budem aj s jednou výhrou. Je to otvorené, rozhodne momentálna forma, maličkosti," povedal nám J. Drobný.

Už aj s Kmetonim

Keďže extraligový Chemosvit Poprad odohral svoj majstrovský zápas v Košiciach už včera, Legatu k dispozícii dnes i zajtra bude aj trojica pendlujúcich hráčov Vraniak, Kuchálik a Kutarňa. Okrem nich sa po prvýkrát v svitskom drese predstaví aj skúsený Tibor Kmetoni, ktorý v minulosti hrával za Chemosvit Svit, Lučenec a naposledy pôsobil v Dolnom Kubíne.

"Na súperov sme sa poctivo pripravovali a nastúpime kompletní. Tibor je skúsený hráč, ktorý by nám mal pomôcť a ktorý bude pre nás určite prínosom," doplnil J. Drobný.

RICHARD HUDEČEK

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.