Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Švehlu možno presvedčí telefonát trénera Pata Quinna

TASR|8. jún 2003 o 13:42

Toronto 8. júna (TASR) - Rozhodnutie bronzového medailistu z MS 2003 vo Fínsku, naposledy obrancu tímu NHL Toronto Maple Leafs Róberta Švehlu, skončiť ...

Toronto 8. júna (TASR) - Rozhodnutie bronzového medailistu z MS 2003 vo Fínsku, naposledy obrancu tímu NHL Toronto Maple Leafs Róberta Švehlu, skončiť s profesionálnou kariérou možno ešte nie je definitívne. Po osobnom telefonáte trénera a generálneho manažéra "javorových listov" Pata Quinna 34-ročný tvrdý obranca vážne zvažuje, že odchod do hokejového dôchodku nakoniec odloží.

"To, čo sa pred mesiacom zdalo veľmi nepravdepodobné, je dnes o dosť reálnejšie. Rozhodnutie o ukončení kariéry Pat ešte zastavil," povedal Švehlov agent Rich Winter. Tomu má bronzový olympijský medailista z Allbertville (1992) do pondelka oznámiť konečný verdikt. Winter je však optimistom a šance na zelenú od bývalého hráča Floridy Panthers považuje za vysoké. Martinský rodák už dlhý čas avizoval zavesenie korčulí na klinec a na Slovensku sa chcel venovať už iba svojej rodine a funkcionárskej práci v Trenčíne, do ktorého investoval aj nemalé finančné prostriedky.

Rozhovor s Quinnom, ktorý chce výborne bodyčekujúceho veterána silou mocou opäť do tímu, však Švehlu môže prinútiť k revízii rozhodnutia. "Veľmi sa mi páči spôsob, akým Quinn jedná s hráčmi. Je to stará škola. Príliš toho nenahovorí, koho má rád najlepšie ukazujú štatistiky stráveného času na ľade," povedal Švehla. "Róberta potešilo, že Pat prevzal v tejto veci iniciatívu. Bolo to výborne načasované a Robo bol poctený," dodal Winter. V prípade, že Švehla nakoniec predĺženiu kontraktu s kanadským tímom prikývne, v hre je ročný kontrakt na 4 milióny dolárov.

Súvisiace články