Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Švajčiarske médiá: "Slováci nás vyfackali a za 333 sekúnd rozhodli"

TASR|19. dec 2003 o 17:55

Bern 19. decembra (TASR) - Veľmi kritickým spôsobom hodnotili švajčiarske médiá prehru svojej hokejovej reprezentácie v úvodnom vystúpení na piešťanskom ...

Bern 19. decembra (TASR) - Veľmi kritickým spôsobom hodnotili švajčiarske médiá prehru svojej hokejovej reprezentácie v úvodnom vystúpení na piešťanskom Loto Cupe proti Slovensku (2:5). Podľa bulvárneho Blicku dostal národný tím od Slovákov poriadnu facku a v dueli ťahal jasne za kratší koniec.

Blick: "Slováci nás poriadne vyfackali. Aj bez profíkov z NHL bol slovenský výber na nás prisilný. Rýchla a precízna hra súpera nás položila a boli sme bez šance, navyše brankár Bührer podal svoj najslabší výkon v reprezentácii. Jeho 87,50 percentná úspešnosť zásahov je mizivá, na takéhoto súpera treba aspoň 92."

Berner Zeitung: "Švajčiarsky výber dostal v kúpeľnom meste sprchu. Slováci od začiatku na ľade jasne dominovali a nezložil ich ani nešťastný gól. V druhej tretine si za 333 sekúnd vypracovali trojgólový náskok a bolo po zápase. Nemali sme žiadnu šancu."

Neue Zürich Zeitung: "Brankár Bührer sa stal nešťastnou postavou zápasu. Dvadsaťpäť minút držal Švajčiarov v hre, ale potom dostal za päť minút tri góly zo šiestich striel. Slováci rýchlym tempom súpera prevalcovali."

Súvisiace články