Prvý muž Superligy Perez: UEFA spustila šou, kluby lavínu. Projekt nie je mŕtvy

Florentino Perez. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|22. apr 2021 o 09:30

Šéf Realu žasol nad reakciou UEFA.

MADRID. Prezident španielskeho futbalového klubu Real Madrid Florentino Perez stále tvrdí, že projekt Európskej Superligy (ESL) nie je odsúdený na zánik. Šéf novej súťaže hovorí, že o ničom ešte nie je rozhodnuté.

"Projekt je v pohotovostnom režime. Stále existuje," povedal pre rádio Cadena Ser Perez, no priznal veľké problémy.

"Polovica klubov projekt opustila. Odradilo ich, čo si vypočuli za uplynulých 24 hodín. Tak povedali, že nechcú pokračovať," dodal muž, ktorý mal byť prvým predsedom Superligy.

Myšlienke spojenia historicky najväčších značiek z najlepších krajín stále verí a dúfa, že sa Superligu napokon podarí uskutočniť.

"Myslieť si, že projekt je mŕtvy, je absolútne chybné. Stále na ňom pracujeme. Vzíde z toho niečo, o čom si svet bude myslieť, že je najlepšie," dodal.

V projekte ostali nateraz len traja

Z pôvodnej dvanástky zakladajúcich členov (Arsenal, Chelsea, Manchester United, FC Liverpool, Tottenham Hotspur, Manchester City, AC Miláno, Inter Miláno, Juventus Turín, Real Madrid, FC Barcelona, Atlético Madrid) zostali v projekte už len tri.

Neodstúpili len Real, Juventus a Barcelona. Podľa Pereza však aj Barcelona už uvažuje nad odchodom.

Sedemdesiatštyriročný obchodník a bývalý politik priznal, že ho obrovská lavína odporu a kritiky zarmútila.

"Som smutný a sklamaný. Pracovali sme na tom tri roky a bojovali so zlou finančnou situáciou v španielskom futbale.

Nikdy som nevidel takú agresiu, či už od prezidenta UEFA alebo od prezidentov národných líg. Vyzeralo to byť zorganizované, všetkých nás to prekvapilo. Nikdy som nič podobné nezažil, ako by sme zavraždili futbal. A my pracujeme na tom, ako ho zachrániť," uviedol Perez.

Perez: Ani nás to nenechali vysvetliť

Španiel naznačil, že projekt by sa mohol zmeniť tak, že z každej krajiny by v projekte pôsobilo kvarteto klubov.

"V skupine anglických klubov bol niekto, kto nemal veľký záujem o Superligu. A nainfikoval ostatných. Všetci podpísali prvú dohodu, ale po odchode anglických klubov sa spustila lavína.

UEFA začala šou, akoby sme odpálili atómovú bombu. Ani nás nenechali vysvetliť projekt. Nie je to tak, že keď tí na vrchole stratia peniaze, tak zvyšok zarobí. Bohatí teraz stratia veľa peňazí."

Perez už predtým zdôraznil, že zakladajúci členovia chcú reagovať na vývoj doby, že futbal je v úpadku a čelí strate záujmu medzi mladými ľuďmi.

"Futbal musí držať krok a prispôsobiť sa. Je to jediný globálny šport. Musíme sa zamyslieť nad tým, prečo ľudia do 24 rokov strácajú oňho záujem. Až príliš veľa zápasov nemá úroveň a existujú iné platformy, ktoré poskytujú viac zábavy. Skupina európskych klubov sa spojila, aby zatraktívnila tento šport po celom svete," citovala Pereza agentúra AFP.

Nachádzate sa tu: