Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Stretli sa v jednom tíme. Wawrinka si ťapol s Kyrgiosom

Stan Wawrinka sa s Nickom Kyrgiosom od ich incidentu nerozprával. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 21. dec 2015 o 13:00

Nerozprávali sa spolu odvtedy, ako mu počas zápasu povedal, že jeho priateľka spáva s niekým iným. Teraz sa Stan Wawrinka a Nick Kyrgios stretli spolu v jednom tíme v medzisezónnej ázijskej súťaže.

SINGAPUR. Od augusta trvajúca tichá vojna medzi Švajčiarom Stanom Wawrinkom a austrálskym tenistom Nickom Kyrgiosom je - aspoň sa zdá - vytesnenou minulosťou.

Obaja sa ocitli v rámci medzisezónnej ázijskej súťaže nadnárodných miešaných družstiev IPTL v tíme Singapore Slammers. A komunita napäto čakala, či nepríde nevraživá nadstavba k letnému vzájomnému incidentu z Kanady.

Keď sa Wawrinku v rámci video-konferencie s fanúšikmi úplne nečakane spýtali, aký je teraz jeho vzťah s Kyrgiosom, Švajčiar sa nadychoval k odpovedi a mimo záberu stojaci Austrálčan ho predbehol vyhlásením: "Vychádzame spolu skvele. Sme tu pokope a je to okej."

nick_res.jpg

Nick Kyrgios tvrdí, že čo sa stalo, je minulosťou. FOTO - SITA/AP.

Ozval sa všeobecný smiech. Medzi dvojicou pritom ako mediátor stál brazílsky deblový špecialista Marcelo Melo.

Na webe sa vyskytlo aj video - zdieľala ho napríklad stanica Fox Sports - so značne omeškaným a chabým tľapnutím zo strany Wawrinku, keď ho Kyrgios na kurte počas zápasu IPTL vyzval na tzv. high five.

Kyrgios predtým podľa magazínu Tennis skonštatoval: "Je pochopiteľné, že odvtedy sme spolu nehovorili. Myslím si, že čo sa stalo, je minulosťou."

Kyrgios v auguste počas vzájomného duelu v Montreale Wawrinkovi oznámil, že Švajčiarova partnerka sa vyspala s ďalším Austrálčanom Thanasim Kokkinakisom. Panovala zhoda, že tým myslel chorvátsku tenistku Donnu Vekičovú.

Kyrgios dostal pokutu od ATP za nešportové správanie a zneváženie dobrého mena odvetvia.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články