Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Stoch zaostal, mužom zápasu bol Pekarík. Známkujeme

Vlado Weiss. (Autor: SME - Tibor Somogyi)
Pavol Spál|Publikované 28. mar 2015 o 11:46

Po zápase s Luxemburskom hodnotíme výkony našich futbalistov.

Matúš Kozáčik 7 – Po rohovom kope šla naňho jedna nebezpečná strela, našťastie stál na správnom mieste. Súper ho príliš nepreveril, nemal veľa práce. Bežné situácie s prehľadom a bezchybne vyriešil.

Peter Pekarík 8 – Najlepší hráč na ihrisku. Dal nádherný gól, keď sa individuálne pohral s obrancami súpera a skvele si nabehol na prihrávku Hubočana. Moderný obranca sa často vysúval až na krídlo. Odvážne útočil. Takmer bezchybný v defenzíve a platný aj pri kombinácii. Dobre čítal hru.

Martin Škrtel 6 – Hral s veľkou energiou, dobre pozične. Nekompromisný, agresívny, neuhol zo súboja. Aj napriek tomu, že čelil slabšiemu súperovi nič nepodcenil a hral naplno. Kapitán však miestami pôsobil trošku nepochopiteľne podráždene. Škoda jeho zbytočnej žltej karty.

Ján Ďurica 7 – Bol blízko gólu, keď z priameho kopu po poriadnej bombe trafil brvno. Podobný prípad ako Škrtel. Vyhrával súboje, pôsobil sebavedome. Išiel sa zodrať. Cez jeho priestor neprekĺzol nik. V národnom tíme patrí dlhodobo k najlepším.

Tomáš Hubočan 6 – Hral jednoducho, ničil kreativitu súpera. Svoju úlohu splnil a k tomu asistoval na gól Pekaríka. Nesklamal, aj keď na druhej strane ho zatienil skvelý Pekarík, ktorý bol aktívnejší smerom dopredu.

Miroslav Stoch

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.