Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Stávkari šikanujú tenistov, vyhrážajú sa aj smrťou

Lucie Šafářová si nedávno vo Wimbledone zahrala semifinále. S problémom internetovej šikany sa obrátila na políciu. (Autor: SITA/AP)
Michal Trško|Publikované 28. aug 2014 o 12:05

Stávkari dokážu pre jeden prehratý zápas prísť o veľké peniaze. Ako odplata im potom slúži internetová šikana samotných hráčov.

BRATISLAVA. „Škoda, že si neskapala na diaľnici. Dúfam, že ťa niekto zabije. Nájdem si ťa,“ takéto odkazy čítajú české tenistky na svojich profiloch na facebooku a v mailových či sms schránkach.

Z tenistiek ako Lucie Šafářová či Klára Zakopalová sú celosvetovo slávne ženy a milionárky. O tom, koľko na turnajoch zarábajú, vedia všetci, a vzniká tak obrovský priestor na internetovú šikanu. Často sa k nej uchyľujú napríklad neúspešní stávkari.

„Po každej porážke dostávam takéto správy, sú to nechutné veci, " povedala pre český server isport.cz Klára Zakopalová. „Píšu mi, že na mňa stavili 20-tisíc dolárov. A ak im ich nedám, zabijú ma.“

Berdych vypenil na facebooku

Na internetovú šikanu často využívajú aj profily tenistov na facebooku. „Dostávam šialené správy! Rád by som vám povedal, že môj vzťah k stávkovaniu je 0. Nezaujíma ma a nikdy zaujímať nebude! Nepoznám a nechcem poznať systém a princípy stávkovania! Tak dosť!“ napísal nedávno nahnevane na svoj profil Tomáš Berdych.

„Ľudia, ktorí o tenise nevedia vôbec nič, ťažko spia, keď si niekde prečítajú, koľko dostaneme za 1. kolo. Zvlášť v malých mestách. Moja mama to od nich počúva. Ľudia sú zlí, neprajní,“ povedala Kristýna Plíšková.

Podobné problémy má aj semifinalistka Wimbledonu Lucie Šafářová. "Stále mi vypisujú sprostí fanúšikovia na sociálnych sieťach. Lenže sa mi dostali aj na emailovú adresu, takže mi chodia stále nejaké maily. Odovzdala som to polícii, ktorá to rieši za mňa,“ povedala Šafářová.

Útoky sú aj na Cibulkovú

Podobne nechutné reakcie by našla v internetových fórach po prehre v prvom kole US Open aj Slovenka Dominika Cibulková.

„Vy sa tým prehrám nečudujete? Ja teda nie. Je tu predsa niekto, kto sa z tých výsledkov teší. Áno. Stávková mafia,“ poslal napríklad v stredu pomýlený mail športovej redakcii SME anonym, ktorý sa podpísal ako pozorný čitateľ SME.

Autor: Michal Trško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.