Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Srbská kráska včera nakupovala. Mala za čo

Sportnet|23. aug 2006 o 00:00

Srbská tenisová kráska Ana Ivanovičová uzavrela svoj úspešný týždeň na turnaji Rogers Cup v Montreale finálovým víťazstvom nad bývalou svetovou jednotkou Martinou Hingisovou zo Švajčiarska 6:2, 6:3. Zápas museli pre dážď presunúť z nedele na pondelok.

Ana Ivanovičová zo Srbska servuje vo finálovom zápase s Martinou Hingisovou zo Švajčiarska na turnaji Rogers Cup v Montreale. Ivanovičová vyhrala 6:2, 6:3. FOTO - SITA/AP

"Je to vrchol mojej doterajšej kariéry. Montreal navždy zostane pre mňa špeciálnym mestom," natešene vravela pre svoju internetovú stránku 18-ročná čiernovláska.

Rodáčka z Belehradu získala tak druhý titul na okruhu WTA Tour, ale kým vlani triumfovala v austrálskej Canberre v turnaji nižšej kategórie Tier IV, teraz zvíťazila v silne obsadenom Tier I. S víťaznou prémiou 196 000 dolárov prekročila hranicu svojho prvého milióna zarobeného s tenisovou raketou.

V prvom vzájomnom súboji s Hingisovou prelomila podanie švajčiarskej tenistky hneď v úvodnom geme a potom aj v piatom - pomerne ľahko získala prvý set. V druhom sete sa rozhodujúca bitka odohrala v siedmom geme za stavu 3:3, keď Ivanovičová po tretí raz brejkla súperku. Potom už nezaváhala. "Ana hrala veľmi dobre, bez výkyvov. Dnes bola pre mňa príliš silnou súperkou," priznala Hingisová, ktorá sa po svojom tohtoročnom návrate do profesionálneho tenisu tretí raz dostala do finále. Po Montreale sa už posunula do top 10.

Krátko po turnaji sedela Ivanovičová s trénerom Davidom Taylorom a mamou Draganou v lietadle na ceste do New Yorku. "Sama som prekvapená, aké pokroky som urobila s novým koučom. Zlepšila som sa vo všetkých smeroch, mám viac sebavedomia," pochvaľovala si dvojmesačnú spoluprácu so skúseným Austrálčanom. Predtým ju trénoval Zoltán Kuharsky.

Dvorce s tvrdým povrchom sedia Ivanovičovej hre. Po prvenstve v Montreale sa posunula z 19. miesta svetového rebríčka o dve miesta vyššie a zaradila sa do širšieho okruhu favoritiek nadchádzajúceho grandslamového US Open (28. 8. - 10. 9.). "Na druhý deň po finále som vypustila tréning, s mamou sme vybehli v New Yorku na nákupy. A na večeri sme ešte oslávili triumf z Kanady," ozvala sa spod manhattanských mrakodrapov talentovaná tenistka, vekom ešte juniorka. A dodala: "Cítim, že toto víťazstvo je v mojej športovej dráhe veľmi dôležité. Uvidíme, kam do dotiahnem." (on)

Súvisiace články