Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Slovensky kompletné a pripravené Thajsko nepodceniť

SITA|11. júl 2006 o 15:19

Správa upresnená o správny údaj o cene vstupeniek na jednotlivé dni zápasu Pohára federácie Slovensko - Thajsko. Cena lístka je 100 Sk na jeden deň a nie 300 Sk ako sme nesprávne uviedli.


BRATISLAVA 11. júla (SITA) - Štyri dni pred začiatkom súboja play off o účasť v II. svetovej skupine tenisového Pohára federácie je slovenský tím kompletný a odhodlaný podať počas víkendu proti Thajsku plnohodnotný výkon. Kapitán Mojmír Mihal mal už na úvodnom pondelkovom tréningu k dispozícii kvarteto Daniela Hantuchová, Janette Husárová, Magdaléna Rybáriková a Dominika Cibulková, čiže hráčky, ktoré pred necelými troma mesiacmi vybojovali postup z I. skupiny euroafrickej zóny v bulharskom Plovdive. "Hráčky prišli v dobrej nálade, na zápas v domácom prostredí sa tešia. Všetky trénujú s chuťou, verím, že sa to odzrkadlí aj počas víkendového stretnutia. Nasadenie tenistiek do jednotlivých zápasov oznámim na piatkovom žrebe," komentoval stroho kapitán Mihal. Lákadlom pre divákov by mala byť najmä slovenská jednotka a 17. hráčka rebríčka WTA Tour Daniela Hantuchová. Tá sa v domácom prostredí vo Fed Cupe predstaví po štyroch rokoch. "Dnes som trochu iná hráčka ako v roku 2002. Z tenisu viem určite viac a veľmi sa teším na to, že sa opäť predstavím v Bratislave. Na druhej strane, vtedy pred štyrmi rokmi som nemala čo stratiť, súperky ma nepoznali a všetko som mala na kurte jednoduchšie," uviedla 23-ročná Slovenka. Okrem Hantuchovej, ktorá uhrala na londýnskej tráve osemfinále dvojhry, absolvovali zo slovenskej fedcupovej štvorice tohtoročný Wimbledon aj Janette Husárová a Magdaléna Rybáriková. Husárová sa rozlúčila v 2. kole štvorhry, Rybáriková sa dostala do finále juniorskej súťaže. "Zo začiatku som mala na tréningu problémy s prechodom z trávy do haly na tvrdý povrch. Bolel ma chrbát, nestíhala som, ale už je to lepšie. Súperky nesmieme podceniť a samozrejme, treba ich zdolať," uviedla 17-ročná hráčka, rebríčkovo aj herne dvojka do dvojhry.

V thajskom družstve kapitána Vittayu Samreja, ktoré v utorok skoro ráno pricestovalo do Bratislavy, bude chýbať dlhodobo najlepšia hráčka Tamarine Tanasugarnová, ktorá je zranená. Jednotkou v ázijskom družstve tak bude rebríčkovo druhá hráčka Suchanan Viratprasertová (214.), dvojkou Montinee Tangphongová (303.).

V Sibamac aréne Národného tenisového centra sa bude hrať pod zatvorenou strechou na tvrdom povrchu značky Premier, na ktorom sa v uplynulom roku slovenskí muži prebojovali až do finále Davisovho pohára. Kapacita hľadiska bude 3000 divákov. Pôjde o druhý vzájomný duel oboch súperiacich tímov. Slovenky majú zatiaľ s Thajskom bilanciu 0:1, keď vlani presne o takomto čase a v rovnakej fáze súťaže prehrali na súperovej pôde v Bangkoku 1:4.


Základné informácie k stretnutiu play off o účasť v II. svetovej skupine 2007 tenisového Pohára federácie Slovensko - Thajsko:


program zápasu:

sobota: 15. júla 2006: 15.45 h slávnostné otvorenie, prvá a druhá dvojhra

nedeľa: 16. júla 2006: 14.00 h záverečné dve dvojhry a štvorhra


hlavný rozhodca: Norbert Peick (Nem.)

empajroví rozhodcovia: Eva Asderakiová (Gréc.), Adel Aref (Tun.)

miesto: Sibamac aréna Národného tenisového centra (zatvorená strecha), Príkopova 6, Bratislava

kapacita hľadiska: 3000 divákov

cena vstupeniek: 100 Sk / 1 deň

predaj vstupeniek: recepcia NTC, tel. 02/4920 9888, www.ticketportal.sk

povrch: tvrdý, Premier Court

loptičky: Wilson US Open


nominované hráčky:

SLOVENSKO:

Daniela Hantuchová (17. v rebríčku WTA vo dvojhre / 8. v rebríčku WTA vo štvorhre), Magdaléna Rybáriková (221. / - ), Dominika Cibulková (269. / 602.), Janette Husárová ( - / 111.), kapitán: Mojmír Mihal

THAJSKO:

Suchanan Viratprasertová (214. / -), Montinee Tangphongová (303. / 292.), Nudnida Luangnamová (403. / 634.), Thassa Vittayavirojová (612. / 384.), kapitán: Vittaya Samrej


Súvisiace články