Slovenská devätnásta remizovala s Írskom, gól Tomiča jej nestačil

Michal Tomič (vpravo).
Michal Tomič (vpravo). (Autor: TASR)
SITA|21. mar 2018 o 18:16

Slováci si najbližšie zahrajú s Portugalskom.

BRAGA. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov si pripísali bod do tabuľky po svojom úvodnom vystúpení na turnaji 5. skupiny v Portugalsku v rámci záverečnej II. fázy kvalifikácie (Elite Round) o postup na júlové ME tejto vekovej kategórie do Fínska (16. - 29. 7. 2018).

Ďalší program 5. skupiny:

Sobota 24. 3.: Írsko "19" - Kosovo "19" (Vila do Conde, 16.00), Portugalsko "19" - Slovensko "19" (Pacos de Ferreira, 18.00)

Utorok 27. 3.: Kosovo "19" - Slovensko "19" (Felgueiras, 18.00), Írsko "19" - Portugalsko "19" (Barcelos, 18.00)

V stredu v meste Fao hrali nerozhodne 1:1 s rovesníkmi z Írska.Po bezgólovom prvom polčase sa mladí Slováci ujali vedenia v 60. miúten zásluhou hráča talianskej Sampdorie Janov Michala Tomiča, v 76. minúte však vyrovnal Aaron Connolly z pokutového kopu.

Zverenci Milana Malatinského si v sobotu zmerajú sily s Portugalčanmi, Kosovčanom budú čeliť v utorok.

Na ME "19" do Fínska prenikne len sedem víťazov skupín Elite Round. Tím Slovenska sa v novembri predstavil na turnaji I. fázy kvalifikácie v Turecku, so siedmimi bodmi obsadil prvú postupovú priečku. Zdolal domácu reprezentáciu aj Walesanov a remizoval s hráčmi Kazachstanu.

Hlas (zdroj: web SFZ):

Milan Malatinský (tréner SR "19"): "Prvý polčas bol obojstranne dosť opatrný. Oba tímy mali do prestávky po jednej príležitosti. Po obrátke sme chceli streliť gól; prvých 20 minút sme boli jasne lepší, okrem gólu sme mali ďalšiu veľkú šancu, Sluka netrafil bránku z piatich metrov... Objektívne treba priznať, že silný súper mal potom tiež niekoľko príležitostí, vyrovnal z pokutového kopu. Z môjho pohľadu zaslúžená remíza, ceníme si získaný bod. O postup stále hráme."

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovenská devätnásta remizovala s Írskom, gól Tomiča jej nestačil