Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Slovenské tenistky vyzvú v baráži Srbsko

Dominika Cibulková dúfa, že srbské tenistky neprídu do Bratislavy v podobnej forme ako Češky cez uplynulý víkend. (Autor: TASR)
TASR|9. feb 2011 o 12:00

Tenistky si zopakujú baráž o svetovú skupinu Pohára federácie proti Srbsku.

LONDÝN. Slovenské tenistky nastúpia v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie 16.-17. apríla doma v bratislavskom NTC proti Srbsku. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskoj centrále ITF. Slovensko figurovalo medzi nasadenými tímami a mohlo ešte naraziť na Francúzsko, Nemecko alebo Ukrajinu.

Zaujímavosťou je, že práve cez Srbky sa vlani v apríli Slovenky prebojovali medzi elitnú svetovú osmičku. Na antuke v belehradskej Arene vyhrali 3:2 najmä zásluhou Daniely Hantuchovej, ktorá vyhrala obe dvojhry a vo štvorhre po boku Magdalény Rybárikovej vybojovala tretí bod. Slovenky uspeli aj v prvom vzájomnom zápase so Srbskom, v júli 2007 v baráži o účasť v II. svetovej skupine zvíťazili v košickej Steel Aréne 4:1.

Cibulková je rada, že sa bude hrať doma

Zverenky kapitána Mateja Liptáia počas uplynulého víkendu prehrali v 1. kole svetovej skupine v bratislavskom NTC s Českom 2:3 a musia tak bojovať o zotrvanie medzi elitou.

Slovenská jednotka Dominika Cibulková je rada, že proti Srbkám bude mať Liptákov tím výhodu domáceho prostredia. "Teším sa, že opäť budeme hrať doma pred skvelými fanúšikmi. Verím, že Srbky nebudú v takej forme, ako boli tentokrát Češky...," povedala pre TASR Cibulková, ktorá je momentálne na turnaji WTA v Paríži.

Lipták tvrdí, že bratislavský zápas so Srbskom bude ešte ťažší ako ten vlaňajší v Belehrade. "Pri žrebe nebol veľký výber, no Srbky boli spoločne s Nemkami tímami, ktoré som si osobne želal najmenej. Veľa bude záležať od toho, v akej zostave k nám prídu. Momentálne majú tri rovnocenné hráčky. K Jankovičovej s Ivanovičovou pribudla talentovaná Jovanovská. Bojana je vo skvelej forme, počas víkendu v dueli I. kola II. svetovej skupiny proti Kanade v Novom Sade získala tri body a bola líderkou tímu," povedal pre TASR Lipták.

Mošku žreb nepotešil

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku žreb príliš nepotešil. "Opäť sme nemali šťastie a dostali sme najťažšieho možného súpera. Som však rád, že hráme aspoň doma. Zápas sa s určitosťou uskutoční v bratislavskom NTC. Srbky majú vo svojom strede Jelenu Jankovičovú, ktorá aj vlani v Belehrade potvrdila, že je veľkou bojovníčkou. Popri nej v posledných mesiacoch vyrástla Bojana Jovanovská. Je to talentovaná hráčka, ktorá keď vychytí deň, dokáže zdolať kohokoľvek," povedal pre TASR Moška.

Kapitán srbského fedcupového tímu Dejan Vraneš dúfa, že v aprílovej baráži o účasť vo svetovej skupine proti Slovensku v Bratislave nastúpia Jelena Jankovičová i Ana Ivanovičová. Počas uplynulého víkendu v dueli 1. kola II. svetovej skupiny proti Kanade v Novom Sade (3:2) obe najlepšie srbské hráčky chýbali, jednotkou tímu bola Bojana Jovanovská.

"Už po víťazstve v Novom Sade som tušil, že nám opäť vyžrebujú Slovenky. Bude to už náš tretí vzájomný duel za posledné štyri roky a oba doterajšie sme prehrali. Je načase prelomiť negatívnu bilanciu. Dúfam, že všetky hráčky budú zdravé a že v Bratislave nastúpime v najsilnejšej zostave s Jelenou Jankovičovou i Anou Ivanovičovou. S nimi naše šance na úspech výrazne stúpnu," povedal Vraneš pre srbský Blic.

Jankovičová chce reprezentácii pomôcť

Najlepšia srbská tenistka Jelena Jankovičová chýbala v zápase s Kanadou, ale chcela by svojej krajine v ďalšom zápase pomôcť.

"Ako viete, podstúpila som počas zimnej prípravy operáciu oka. Zatiaľ sa mi, žiaľ, nepodarilo dostať sa do želanej formy. Radšej sa teda po nevydarenom januári v Austrálii pokúsim dobehnúť v tréningu zameškané, aby som mohla odovzdať to najlepšie už pri mojom ďalšom vystúpení v Pohári federácie. Dúfam, že sa k tímu pripojím na nasledujúci zápas," uviedla Jankovičová na svojej oficiálnej internetovej stránke pri oznamovaní absencie vo februárovom dueli.

Žreb baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie

SLOVENSKO - Srbsko, USA - Nemecko, Španielsko - Francúzsko, Austrália - Ukrajina

Súvisiace články