Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

Slováci deklasovali Belgicko 39:22

TASR|2. nov 2003 o 20:20

Viseu 2. novembra (TASR) - Slovenskí hádzanári zvíťazili vo svojom treťom a záverečnom vystúpení na medzinárodnom turnaji Piaget v portugalskom meste ...

Viseu 2. novembra (TASR) - Slovenskí hádzanári zvíťazili vo svojom treťom a záverečnom vystúpení na medzinárodnom turnaji Piaget v portugalskom meste Viseu nad Belgickom 39:22, keď o svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka nadviazali na výkon zo sobotňajšieho zápasu s Portugalskom, v ktorom dosiahli cennú remízu 30:30 a od úvodných minút boli pánmi na palubovke. Vďaka dôraznej agresívnej obrane umožnili Belgičanom v prvom polčase skórovať iba osemkrát a do kabín odchádzali so 14-gólovým náskokom, ktorí po zmene strán ešte zvýšili.

SLOVENSKO - Belgicko 39:22 (22:8)

Zostava a góly SR: Štochl, Kolpak - Mažár 2, Demovič 3, D. Valo 1, Baran 4, Pekár 5, Gruca 4, Tabačko 2, Polakovič 7/5, Antl 6, Šulc, Fuňák 1, Kleis 2, P. Jano 2 - najviac gólov: Smeijers 5, Graf 4, vylúčení: 4:4, ČK: Antl za protesty 7m hody: 6/5 - 6/3, rozhodcovia: Plega, Comigeneu (obaja Rum.), 550 divákov

Peter Hatalčík, tréner SR: "Teší ma, že s turnajom sme sa rozlúčili vysokým víťazstvom. Naše výkony postupne gradovali a proti Belgicku sme boli vo všetkých činnostiach jednoznačne lepší. Základom bola dôrazna hra v obrane, z ktorej sme vychádzali do rýchlych protiútokov. Vychádzala nám aj koncovka, jednoducho hráči dnes mali svoj deň. Belgičania nie sú ani zďaleka takým slabým tímom, ako ukazuje konečný výsledok, no posledný duel ich zastihol v útlme. Celkovo hodnotím turnaj pozitívne, veď okrem zápasovej konfrontácie sme mali dosť priestoru aj na tréning a zohrávanie."

la

Súvisiace články