Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Serena po Wimbledone tri dni nevyliezla z postele

Serrena Williamsová na Wimbledone neuspela. (Autor: SITA/AP)
Miloslav Šebela|Publikované 29. júl 2014 o 13:41

Serena Williamsová je po fiasku na Wimbledone späť. „Nemohla som jesť ani piť, ale teraz sa cítim skvele,“ vraví.

STANFORD, BRATISLAVA. Na Wimbledone zanechala rozpačitý dojem. Vo dvojhre vypadla už v treťom kole, vo štvorhre v druhom kole so sestrou Venus bola nemotorná, robila nekoordinované pohyby, loptička jej vypadávala z ruky.

Miestami pôsobila veľmi komicky, urobila štyri dvojchyby a napomínala ju aj rozhodkyňa. Zápas vzdala.

Navrátilová: Vírus to nebol

Hrala, akoby bola opitá alebo inak intoxikovaná písali o Serene Williamsovej. Svetová jednotka vtedy vravela, že ju premohol vírus.

„Bolo to hrozné, ale som si istá, že o vírus v tomto prípade nešlo. Myslím, že to je dostatočne jasné. Neviem presne, o čo išlo, no dúfam, že bude Serena v poriadku,“ komentovala vystúpenie Williamsovej slávna Martina Navrátilová.

K svojmu výkonu sa odvtedy Serena nevyjadrila. Až teraz v pondelok prehovorila na americkom turnaji v Stanforde.

„Cítila som sa naozaj zle. No nechcela som zápas vzdať. Vždy sa snažím ísť do všetkého naplno,“ vravela pre USA Today.

Svoje zlyhanie vysvetľuje silnou virózou. „Už po vypadnutí s Cornetovou vo dvohre som sa cítila príšerne. Nemohla som jesť ani piť, točila sa mi hlava a môj stav sa iba zhoršoval.“

Oddýchla si a chce titul

Lekári jej neskôr zakázali cestovať a musela tri dni ostať v posteli. „Teraz viem, že keď sa budem cítiť zle, na kurt nevstúpim. Vtedy som netušila, aké vážne to môže byť.“

Po Wimbledone sa Williamsová odhlásila z ďalších turnajov a odišla oddychovať do Chorvátska. Každý deň však aj trénovala. „Cítim sa skvele a teším sa na zápasy.“

V tejto sezóne úspechmi neprekvapila. Vyhrala turnaje v Brisbane a Miami. Na grandslamoch pohorela. Najďalej sa prebojovala na Australian Open do štvrtého kola.

Aj na menších turnajoch utrpela niekoľko nečakaných prehier. V marci ju v Charlesone v druhom kole zdolala Slovenka Jana Čepelová.

Teraz je vraj Serena späť v starej forme a chce triumfovať na US Open. V posledné dva roky neprehrala.

Miloslav Šebela sa venuje cyklistike, biatlonu, motorizmu, plávaniu a ďalším individuálnym športom. Reportérsky pokrýval zimné olympijské hry vo Vancouvri, v Soči a Riu, niekoľko šampionátov v cyklistike a dva hokejové. Okrem písania o športe sa aktívne venuje cyklistike, triatlonu a ultratrailu.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.