Schmiedlová postúpila už do semifinále turnaja v Márrakeši

Timea Bacsinszká sa musela skloniť pred umením našej tenistky.
Timea Bacsinszká sa musela skloniť pred umením našej tenistky. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. apr 2015 o 22:11

Slovenská tenistka vyradila druhú najvyššie nasadenú hráčku turnaja.

MÁRRAKEŠ. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila už do semifinále turnaja WTA v Márrakeši.

V záverečnom štvrťfinále štvrtkového programu zdolala nasadenú dvojku Švajčiarku Timea Bacsinszkú za 2 hodiny a 14 minút 6:3, 3:6, 7:5, hoci v rozhodujúcom sete prehrávala už 2:4.

Jej súperkou v boji o postup do finále bude Ukrajinka Jelina Svitolinová.

Schmiedlová stratila podanie hneď v prvom geme štvrtkového duelu a po následnej čistej hre súperky prehrávala už 0:2. Rýchlo sa však vrátila späť do zápasu.

Trikrát následne obrala Švajčiarku o servis a v deviatej hre premenila na 6:3 aj svoj úvodný setbal. Krok s Bacsinszkou začala strácať až od druhého gemu stredného dejstva.

Tá si vytvorila rozhodujúci náskok 4:1 a set bez väčších problémov doviedla do víťazného konca.

V rovnakom duchu sa niesol aj ten rozhodujúci, v ktorom Švajčiarka vo ôsmej hre stratila podanie a Schmiedlová jej zaváhanie využila na dokonalý obrat vo svoj prospech.

Zverenkyňa Milana Martinca ťahá sériu desiatich singlových zápasových úspechov. Najprv získala svoj premiérový titul na hlavnej profesionálnej úrovni, keď sa radovala na tvrdom povrchu v hale v poľských Katoviciach.

Následne prispela dvoma bodmi k víťazstvu Sloveniek nad Švédkami (4:0) v bratislavskom stretnutí play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie. Teraz má na antuke v Marrakéši na konte už tri víťazné zápasy.

Dvadsaťročná "Kajka" Schmiedlovú útočí v Marrákeši na post národnej jednotky. Mohla by na ňom vystriedať maródku Dominiku Cibulkovú.

Potrebuje na to však prienik do finále. Momentálne figuruje Schmiedlová na 46. priečke v hodnotení dvojhry vo WTA.

WTA Márrakeš- štvrťfinále:

Anna Karolína Schmiedlová (7-SR) - Timea Bacsinszká (2-Švaj.) 6:3, 3:6, 7:5 za 134 minút