Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Schmiedlová: Bol to môj najlepší týždeň. Teraz chce do top 50

Karolína Schmiedlová. (Autor: SITA/AP)
Ondrej Gajdoš|Publikované 23. feb 2015 o 19:40

Mladá tenistka sa po turnaji v Riu zlepšila vo svetovom rebríčku o 16 miest, je slovenskou štvorkou.

BRATISLAVA. Karolína Schmiedlová si na svoj premiérový turnajový titul na okruhu WTA Tour ešte musí počkať. V nedeľňajšom finále na antuke v Riu de Janeiro vzdorovala Sare Erraniovej len v prvom sete, potom už mala vývoj vo svojich rukách Talianka. Schmiedlová prehrala 6:7 (2), 1:6.

„Napriek prehre to bol najlepší týždeň mojej kariéry,“ vravela po zápase 20-ročná slovenská tenistka. „Verím, že to nebolo moje posledné finále.“

Zlepšenie na 59. miesto

Erraniová v horúčave uplatnila svoje skúsenosti, na antuke sa výborne pohybovala. Ale keď v prvom sete prehrávala 4:5, aj ona zneistela. Schmiedlová mala dokonca setbal.

„Možno som mala byť viac aktívnejšia a chodiť si po voleje,“ uvažovala zverenka trénera Milana Martinca po zápase. „Škoda tej koncovky prvého setu. V druhom som už urobila viac chýb a súperka hrala veľmi dobre.“

Schmiedlová získala prémiu 21 400 dolárov a 180 bodov ju vo svetovom rebríčku vynieslo zo 75. na 59. miesto.

Teraz je slovenskou štvorkou po Dominike Cibulkovej (18.), Daniele Hantuchovej (45.) a Magdaléne Rybárikovej (50.). Predstihla svoju dobrú kamarátku Janu Čepelovú (71.).

„Týždeň v Riu de Janeiro mi dal veľa sebavedomia,“ povedala košická rodáčka. „Dúfam, že mi to pomôže do budúcnosti.“