Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

S wimbledonskou istotou len Cibulková, Hantuchová a Rybáriková

SITA|13. máj 2011 o 17:23

Rovnako ako v prípade blížiaceho sa parížskeho Roland Garros majú v súvislosti s londýnskym Wimbledonom právo štartu priamo v hlavnej súťaži dvojhry na základe postavenia vo svetovom rebríčku zo slovenských tenistov len Cibulková, Hantuchová a Rybáriková.

LONDÝN. Rovnako ako v prípade blížiaceho sa parížskeho Roland Garros majú v súvislosti s londýnskym Wimbledonom (20. júna - 3. júla) právo štartu priamo v hlavnej súťaži dvojhry na základe postavenia vo svetovom rebríčku zo slovenských tenistov len Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková.

Medzi mužmi si uplatnili tzv. chránený renking Nemec Tommy Haas, Chorvát Ivo Karlovič a Čiľan Fernando González. Znamená to, že "čiara" pri uzávierke je pod 101. hráčom tohtotýždňového počítačového poradia - Francúzom Paulom-Henrim Mathieuom. Zoznam doplnia ôsmi držitelia voľnej karty a šestnásť kvalifikantov.

V kategórii žien využila v súvislosti s wimbledonskou hlavnou súťažou svoj PR (chránený renking) Maďarka Melinda Czinková, takže tzv. cut je pod domácou Anne Keothavongovou, 107. v systéme. V tomto prípade pribudne k 108 oprávneným hráčkam 8 voľných kariet a 12 kvalifikantiek.

Samozrejme, že vo wimbledonskej kvalifikácii by sa malo predstaviť viacero Slovákov. Úplne nepochybne či takmer určite - s prihliadnutím na terajší rebríček ATP, resp. WTA - Lukáš Lacko (11. pod čiarou hlavnej súťaže), Karol Beck, Martin Kližan, Andrej Martin, Zuzana Kučová a jej sestra Kristína, možno aj Ivo Klec, Marek Semjan, Pavol Červenák, Lenka Juríková a Lenka Wienerová. Základná uzávierka bude 31. mája. Vylúčiť sa nedajú posuny tenistov nahor po stornách účastí terajších adeptov.

Súvisiace články