Utorok, 30. novembra, 2021Meniny má Ondrej, Andrej

S menom bývalého asistenta Neilsona na drese v novej sezóne aj Hossa a Chára

TASR|2. aug 2003 o 13:05

Ottawa 2. augusta (TASR) - Vedenie klubu zámorskej NHL Ottawa Senators oznámilo, že sezónu 2003/2004 venuje bývalému asistentovi trénera Rogerovi Neilsonovi.

V novej sezóne budú obliekať drese senátorov, na ktorom bude zmenšeným písmom napísané aj Neilsonové meno, aj slovenské duo Marián Hossa a Zdeno Chára.

Neilson, ktorý v júni vo veku 69 rokov zomrel, strávil posledné tri roky života v Ottawe, ktorej pomáhal k úspechom v NHL. Torontský rodák strávil 25 sezón ako tréner respektíve skaut v 10 tímoch NHL a v novembri 2002 ho uviedli do Siene slávy. Po neúspešnom štvorročnom boji s rakovinou skonal 21. júna doma v Peterborough.

"Je pre nás cťou, že zaňho budeme môcť hrať," vyhlásil útočník senátorov Mike Fisher na tlačovej konferencii, kde na stene viseli dva veľké portréty usmiateho Neilsona. "Všetkým nám bude chýbať."

Ottawa si jeho pamiatku uctí pamätnými menovkami, ktoré budú nosiť hráči na dresoch. Navyše pred úvodným domácim zápasom proti Montrealu 9. októbra budú môcť diváci zhliadnuť videozáznam, zachytávajúci fragmenty z Neilsonovej kariéry. Napriek týmto spomienkovým akciám bude zrejme najväčšou poctou zriadenie pediatrického centra s názvom Roger's House, ktoré bude pomáhať chorým deťom ich rodinám. Spustenie projektu oznámili krátko po Nielsonovej smrti a doterajšie dary na výstavbu dosiahli 20.000 dolárov.

"Týždeň pred Rogerovým odchodom sme sa s ním o takomto projekte rozprávali. Bol tou myšlienkou nadšený. Celý život venoval deťom, či už v Peterborough, v Izraeli alebo v New Yorku. Proste všade, kde bol," povedal prezident senators Roy Mlakar.

pb ja

Súvisiace články