Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Ruský miliardár po ôsmich mesiacoch vyplatil Capella

Ališer Usmanov. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 5. feb 2015 o 22:20

Taliansky kouč nedostal výplatu už osem mesiacov, keďže Ruský futbalový zväz postihli finančné ťažkosti.

MOSKVA. Predstavitelia Ruského futbalového zväzu v piatok potvrdili, že vyplatili všetky pozdlžnosti voči reprezentačnému kormidelníkovi Fabiovi Capellovi.

Oznámenie prišlo deň po tom, ako vyšlo najavo, že ruský miliardár a jeden z hlavných akcionárov anglického klubu Arsenal Londýn Ališer Usmanov požičia na tento účel zväzu 400 miliónov rubľov (6,5 milióna eur).

"Je hanba, keď človek pracuje pre Rusko a nedostane za svoju prácu zaplatené," vyhlásil oligarcha Usmanov, ktorý sa dohodol na pôžičke s ruským ministrom športu Vitalijom Mutkom.

Taliansky kouč nedostal výplatu už osem mesiacov, keďže RFS postihli finančné ťažkosti. Naposledy mu financie na účet nabehli vlani v júni. Pôvodne chceli Rusi uhradiť záväzky do konca kalendárneho roka 2014, neskôr sa termín posunul na 19. januára 2015.

Capello, bývalý tréner anglickej reprezentácie, ktorý viedol aj Real Madrid, Juventus Turín, AC Miláno či AS Rím, sa stal šéfom realizačného tímu Ruska v roku 2012 a priviedol zbornú k účasti na majstrovstvách sveta po dvanástich rokoch.

Na letnom šampionáte v Brazílii však Rusi získali len dva body a nepostúpili zo základnej skupiny. Šesťdesiatosemročný Talian v januári 2014 predĺžil zmluvu s RFS do roku 2018.

Problémom Ruska je hospodárska situácia a padajúci rubeľ, čo by mohlo narušiť prípravy na organizáciu majstrovstiev sveta 2018. Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini už v januári v Moskve vyhlásil, že dlhy sú hanbou ruského futbalu.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články