Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

RTVS nad NHL neuvažuje, prenosy ponúkne Nova Sport

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|8. jan 2013 o 16:35

Priame prenosy z NHL ponúkne na Slovensku len Nova Sport. Česká televízia bude vysielať sedem prenosov týždenne.

BRATISLAVA. Stále nie je isté, či sa NHL začne pätnásteho, alebo devätnásteho januára. Pozitívom však je, že si priame prenosy budú môcť pozrieť aj diváci na Slovensku. Vysielacie práva pre Česko a Slovensko vlastní Nova Sport.

„Začneme devätnásteho januára. Máme zakúpené práva na priame prenosy z každého hracieho dňa. To znamená, že budeme vysielať každý hrací deň, plus pokiaľ sa budú v sobotu hrať atraktívne stretnutia vo večerných hodinách, tak ponúkneme dva prenosy spolu s nočným,“ povedal SME producent Nova Sport Víťa Machač.

NHL dávala aj maďarská televízia Sport 1, ktorá pôsobí na slovenskom trhu v českej mutácii. Spoločnosť avizovala dva prenosy týždenne aj pred výlukou, teraz však nie je isté, či ponúkne aspoň záznamy.

„Na priame prenosy máme exkluzívne práva, podľa mojich informácií majú možnosť si kúpiť len oneskorené záznamy a neviem, či to využijú,“ dodal Machač.

V minulosti vysielala priame prenosy z najlepšej ligy sveta na druhom programe aj Slovenská televízia, ale tá o prenosoch neuvažuje. „Pre túto sezónu o NHL neuvažujeme. Možno budeme vysielať magazín,“ povedal šéf redakcie športu v RTVS Ján Hudok.

Slovenské komerčné televízie záujem o prenosy z Národnej hokejovej ligy neavizovali.

Súvisiace články