Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Rozhodnutie o slovenskej dvojke možno už v utorok večer

SITA|18. sep 2006 o 14:48

BRATISLAVA 18. septembra (SITA) - Kvarteto slovenských tenistov nominovaných na blížiace sa stretnutie play off proti Belgicku o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2007, ktoré sa uskutoční 22.

-24. septembra, v pondelok predpoludním v kompletnom zložení absolvovalo tréning na dvorci s tvrdým povrchom Premier Court v Sibamac aréne Národného tenisového centra v Bratislave. S Dominikom Hrbatým (28. v aktuálnom rebríčku ATP Entry vo dvojhre, 45. vo štvorhre), Lukášom Lackom (206./413.), Michalom Mertiňákom (289./47.) a nováčikom v tíme Pavlom Červenákom (330./1245.) sa pod vedením nehrajúceho kapitána Miloša Mečířa a trénera Milana Martinca už iba ako sparing pripravoval aj Ivo Klec (199./396.). Ako je známe, uvažovanej dvojke SR neschválila štart daviscupová komisia Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), pretože Klec má aj nemecké občianstvo a pas a v databáze ITF stále figuruje ako hráč SRN.

"Ivovi, ktorý stále trénuje s tímom, je to ľúto. Ešte počas víkendu podnikol nejaké kroky na zvrátenie situácie, pretože on i Slovenský tenisový zväz mali záujem o štart, ale v pondelok dopoludnia sme dostali definitívne zamietavé stanovisko od ITF. Chlapci sa, dúfam, dokážu s touto nepríjemnou novinkou vyrovnať a zobrať ju športovo," povedal M. Mečíř, zrekapituloval harmonogram zapojenia sa jednotlivých tenistov do spoločnej prípravy a predznamenal časový horizont určenia i zverejnenia domácej dvojky pre dvojhru. "Pavol Červenák začal v NTC už vo štvrtok, Lukáš Lacko od piatka, Michal Mertiňák sa pridal v sobotu a Dominik Hrbatý od nedele po návrate z turnaja v Pekingu. Pri stanovovaní dvojky tímu zatiaľ jasno nemám - výber sa bude odvíjať od toho, ako sa Lacko a Mertiňák vyrovnajú s povrchom v Sibamac aréne. Interne by som rozhodnutie rád oznámil možno už v utorok večer, najneskôr v stredu, aby mal vybraný hráč dostatok času aj na mentálnu prípravu a nebol tam nejaký moment príjemného či nepríjemného prekvapenia až krátko pred štvrtkovým žrebom."

Okrem miery adaptovania môže mať vplyv aj zdravotný stav. Dominik Hrbatý vzbudil pri príchode na tlačovú konferenciu rozruch hrubým zábalom okolo pravej ruky. "Ľadujem si tú ruku len preventívne. Viete, že som mal problémy ťahajúce sa už od februárového daviscupového stretnutia v Čile. Občas sa pripomenú, hoci nie priamo bolesťou. Predsa len, mám už svoje roky a treba si dávať pozor." Stopercentne fit momentálne nie sú ani Lacko a Mertiňák, ktorí sa zhodou okolností stretli minulý týždeň v kvalifikácii na turnaji ATP v Bukurešti (druhý menovaný vyhral 4:6, 6:3, 6:4), ale nepredpokladajú, že by tento výsledok z antuky mal zohrať rozhodujúcu úlohu pri preferencii. "Dva týždne ma pobolieva ľavé koleno, azda to však bude v poriadku. Ten zápas sme odohrali na antuke a vonku, takže tomu neprikladám význam," skonštatoval M. Mertiňák. "Ja mám drobné problémy s ľavým zápästím, ale nejde o nič vážnejšie. Potrebujem si zvyknúť na tvrdý podklad v hale, pretože od mája som hrával prevažne na antuke. Som pripravený v prípade potreby prijať zodpovednosť, nepatrím medzi trémistov, ktorým by sa roztriasli kolená pred domácim publikom v búrlivej atmosfére, naozaj však bude záležať na tom, ako sa prispôsobíme podmienkam," duplikoval L. Lacko.

Belgičania v pondelok okolo obeda trénovali pod dohľadom nehrajúceho kapitána Juliena Hoferlina zatiaľ bez Oliviera Rochusa (31./52.) a Dicka Normana (94./227.), ktorí by sa po svojich nedeľňajších triumfoch na challengerovom turnaji vo francúzskom Orléanse (dvojhra, resp. v Normanovom prípade štvorhra s domácim Gregorym Carrazom) mali ku Kristofovi Vliegenovi (34./69.) a Gillesovi Elseneerovi (222./832.) pridať už podvečer na druhej fáze naplánovaných pondelňajších tréningov medzi 17.45 h a 20.15 h.


Súvisiace články