Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Royova tridsaťtrojka bude v Colorade nedotknuteľným číslom

TASR|29. máj 2003 o 18:00

Denver 29. mája (TASR) - Vedenie zámorského klubu NHL Colorado Avalanche sa rozhodlo navždy vyradiť zo zoznamu číslo 33. Na chrbte ho totiž nosil legendárny ...

Denver 29. mája (TASR) - Vedenie zámorského klubu NHL Colorado Avalanche sa rozhodlo navždy vyradiť zo zoznamu číslo 33. Na chrbte ho totiž nosil legendárny brankár Patrick Roy, ktorý ukončil aktívnu činnosť. V jeho predchádzajúcom pôsobisku v Montreale ešte zatiaľ o tomto kroku znamenajúcom úctu k výkonom legendy nerozhodli.

Pod strechou denverskej haly Pepsi Center si Royov dres nájde miesto vedľa 77-ičky Raya Bourqua. Toto číslo si uctilo vedenie Colorada pred dvomi rokmi, keď sa úspešný obranca po zisku Stanley Cupu vybral do hokejového dôchodku. Roy odchytal v Montreale dvanásť sezón a podieľal sa na zisku dvoch Stanley Cupov. Kanadský klub však má bohatú históriu a preto je čakateľov na vyvesenie dresu viacero - napríklad Larry Robinson (číslo 19), Yvan Cournoyer (12), Serge Savard (18), Ken Dryden (29) a Bob Gainey (23). "Colorado je mladým klubom a preto sa to dá ťažko provnávať. Patrick Roy je však určite na listine čakateľov," vysvetlil prezident Montrealu Pierre Boivin.

Súvisiace články