Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Program skrátenej NHL: 720 zápasov za 99 dní

Marián Gáborík po doliečení následkov operácie ramena už naplno trénuje v kempe Rangers. (Autor: TASR/AP)
Vojtech Jurkovič|13. jan 2013 o 17:33

NHL sa začne v sobotu 19. januára a bude mať 48 kôl základnej časti.

BRATISLAVA. Hráči najprv hlasovali dokopy 36 hodín. Tajná elektronická voľba sa skončila v sobotu o 14.00 stredoeurópskeho času.

Ratifikáciu predbežnej dohody medzi predstaviteľmi NHLPA a vedenia NHL museli schváliť aspoň dve tretiny z vyše 700 hráčov.

Podpísané memorandum o porozumení zatiaľ nahradzuje samotnú kolektívnu zmluvu, ktorá má byť hotová do konca februára.

Na dopracovanie dokumentu, ktorý bude mať niekoľko stoviek strán, si zástupcovia NHL a NHLPA vyhradili ešte desať dní. Nová kolektívna zmluva bude platiť desať rokov, predošlá iba sedem.

Po uzavretí memoranda už môžu kluby robiť nové transakcie, podpisovať zmluvy. Oficiálne sa včera rozbehli aj tréningové kempy.

Termínová naháňačka

Skrátený ročník bude mať nahustených 720 zápasov do 99 hracích dní, základná časť sa skončí 27. apríla.

Play off odštartuje o tri dni neskôr, nový víťaz Stanleyho pohára bude korunovaný najneskôr 28. júna.

Platový strop pre sezónu 2013/2014 ostane na úrovni posledného ročníka - 64,3 milióna dolárov. Liga teda vyhovela požiadavke hráčov. Spodná hranica platového stropu bude 44 miliónov.

Na začiatok NHL je pripravený aj slovenský útočník New York Rangers Marián Gáborík.

„Cítim sa dobre. Moje rameno je po operácii už v poriadku. V tréningovom kempe si ešte musím zvyknúť na kontaktný hokej,“ povedal Gáborík pre New York Post.

Gáborík sa zohráva s Nashom

Predchádzajúcu sezónu dohral Gáborík so stupňujúcimi sa bolesťami ramena. Po nej sám vravel, že mu prišla výluka vhod. Mohol sa doliečiť.

V zápase play off s Ottawou ho vlani tvrdo narazili na mantinel a v posledných zápasoch sotva udržal pre bolesti hokejku v rukách.

Gáboríka čaká na Manhattane už štvrtá sezóna. Prvá a tretia mu vyšli dobre, vždy bol najlepším strelcom i najproduktívnejším hráčom tímu.

Teraz sa 30 - ročný trenčiansky rodák zohráva s novými spoluhráčom Rickom Nashom, ktorý prišiel do Rangers z Columbusu.

„Nash je skvelý silový útočník a výborný strelec. Verím, že s ním a Bradom Richardsom vytvoríme efektívnu lajnu,“ dodal Gáborík, ktorému očividne odľahlo, že vlečúci sa spor sa nakoniec predsa skončil dohodou

„Každý se vracia s úsmevom. Tento ročník NHL bude krátky, ale intenzívny. My chceme skončiť znovu čo najlepšie. Máme vyrovnaný a skúsený tím.“

Na tréningoch Rangers sa ešte pred dohodou, teda neoficiálne, zúčastnil aj kouč John Tortorella.

Súvisiace články