Priamy súboj o majstra Anglicka pre Chelsea. Man Utd zdolala 2:1

Radosť hráčov Chelsea.
Radosť hráčov Chelsea. (Autor: ap)
TASR|3. apr 2010 o 15:45

Päť kôl pred koncom Premier League má Chelsea na čele dvojbodový náskok. Priebežné vedenie jej zabezpečila výhra na Old Trafford, kde v súboji o majstra porazila domáci Manchester United 2:1. Vyhral aj Arsenal.

Päť kôl pred koncom prestížnej Premier League má londýnska Chelsea na čele dvojbodový náskok. Priebežné vedenie jej zabezpečila výhra na Old Trafford, kde v súboji o majstra porazila domáci Manchester United 2:1. Vyhrali aj Arsenal a Manchester City.

BRATISLAVA. Pod víťazstvo Chelsea FC sa gólovo podpísali Joe Cole a striedajúci Drogba. Za domácich znižoval taliansky mladík Macheda. "The Blues" sú tak pred záverečnou fázou súťaže v bodovej a psychickej výhode.

Prvú veľkú šancu mal pred vypredaným hľadiskom domáci útočník Dimitar Berbatov, no jeho hlavička po centri Valenciu skončila tesne nad.

Fanúšikovia na štadióne Old Trafford sa však dlho netešili, keď v 20. minúte Florent Malouda prešiel cez Darrena Fletchera, prihral na voľného Joea Colea a ten pätičkou rozvlnil sieť.

Bulhar Berbatov (v červenom) sa snaží zakončiť bránený Alexom (v strede) a Terrym. Foto - AP

Krátko po polčase mohlo byť už 2:0 pre hostí. Do šestnástky sa prebil Paulo Ferreira, ale jeho strieľaný center nenašiel žiadneho spoluhráča. V ďalšom priebehu hráči United zrýchlili tempo a zatlačili Chelsea, ich snaha však nemala gólový efekt.

V 79. minúte sa navyše presadil striedajúci Didier Drogba, ktorý z ofsajdovej pozície z otočky prekonal domáceho brankára. O dve minúty so šťastím znížil mladík Macheda, no "červení diabli" napriek záverečnému tlaku už druhý gól nedali.

Chelsea sa tak posunula na čelo tabuľky s dvojbodovým náskokom pred Manchestrom a do konca sezóny ostáva už len päť zápasov.

Arsenal sa trápil s nováčikom, v nadstavenom čase rozhodol Bendtner

Tretí Arsenal FC využil šancu dotiahnuť sa na Manchester Utd., keď sa na vlastnom štadióne poriadne natrápil s Wolverhamptonom a najtesnejšie víťazstvo 1:0 mu zabezpečil až v nadstavenom čase útočník Bendtner. "Kanonierom" výrazne pomohlo vylúčenie kapitána hostí Henryho v 66. minúte a na vedúcu Chelsea strácajú už iba tri body.

Útočník Sunderlandu Bent nepremenil dve penalty, šesť gólov Man City

Nedarilo sa Tottenhamu, ktorý bojuje o miestenku v Lige majstrov. "Kohúti" nestačili na Sunderland a podľahli 1:3.

Hráči Sunderlandu pritom mohli vyhrať aj oveľa vyšším rozdielom, keď im rozhodca daroval tri jedenástky, no Darren Bent dokázal premeniť iba jednu. Futbalisti Hull City prehrali so Stoke City 0:2 a nevyužili šancu vyšplhať sa z pásma zostupu.

Ambiciózny Manchester City uštedril Burnley pred jeho fanúšikmi zahanbujúcu prehru 1:6. Jediným dvojgólovým strelcom tohto stretnutia bol Emmanuel Adebayor. "Cotizens" sa tak dostali na 4. priečku zaručujúcu miestenku do Ligy majstrov.

Arsenal - Wolverhampton 1:0 (0:0)

Gól: 90+5. Bendtner, ČK: 66. Henry (Wolves)

Burnley - Manchester City 1:6 (0:5)

Góly: 71. S. Fletcher - 4. a 45. Adebayor, 5. Bellamy, 7. Tévez, 20. Vieira, 58. Kompany, 21 330 divákov

Tabuľka:

1. Chelsea 74, 2. Manchester United 72, 3. Arsenal 71, 4. Manchester City 59, 5. Tottenham 32 17 7 8 58 32 58, 6. Liverpool 54, 7. Aston Villa 54, 8. Everton 32 49 ... 17. West Ham 27, 18. Hull 27, 19. Burnley 24, 20. Portsmouth 14