Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Pre Kleca je US Open už minulosťou

SITA|23. aug 2006 o 19:30

NEW YORK 23. augusta (SITA) - Slovenský tenista Ivo Klec prehral v stredajšom zápase 1. kola kvalifikácie dvojhry mužov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open (dotácia 18,585 USD, ...

NEW YORK 23. augusta (SITA) - Slovenský tenista Ivo Klec prehral v stredajšom zápase 1. kola kvalifikácie dvojhry mužov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open (dotácia 18,585 USD, tvrdý povrch) v New Yorku s Talianom Paolom Lorenzim 3:6, 5:7.

Dvadsaťpäťročný bratislavský rodák s mníchovským domicilom, aktuálne 184. na svetovom rebríčku Indesit ATP Tour Entry pre nasadzovanie, teda pri svojej premiére vo Flushing Meadows nepotvrdil lepšie umiestnenie v počítačovom poradí a nezopakoval výkon z eliminačných súperení na predchádzajúcom podujatí "veľkej štvorky" - prienik do 3. kola vo Wimbledone. Talian figuruje na 234. mieste v hodnotení ATP a hráva prevažne na antuke.

Po Klecovi si takisto na dvorci číslo 5 zmeria s Chorvátkou Anou Vrljičovou sily Dominika Nociarová, posledná z piatich slovenských zástupcov v kvalifikácii. Katarína Kachlíková a Lukáš Lacko vypadli už v utorok a Henrieta Nagyová na svoj zápas nenastúpila.


Kvalifikácia dvojhry mužov - 1. kolo:

Paolo Lorenzi (Tal.) - Ivo Klec (SR) 6:3, 7:5


Súvisiace články