Streda, 29. septembra, 2021Meniny má Michal, Michaela

Pre Bariča prehra s Anglickom rozlúčkou na lavičke Chorvátska

SITA|22. jún 2004 o 12:45

LISABON 22. júna (SITA) - Otto Barič po pondelkovej prehre s Anglickom 2:4 opäť potvrdil, že na lavičke chorvátskej futbalovej reprezentácie končí. "Bol to môj posledný zápas, je po všetkom," vyhlásil ...

LISABON 22. júna (SITA) - Otto Barič po pondelkovej prehre s Anglickom 2:4 opäť potvrdil, že na lavičke chorvátskej futbalovej reprezentácie končí. "Bol to môj posledný zápas, je po všetkom," vyhlásil 71-ročný tréner, ktorý svoj odchod oznámil ešte pred začiatkom ME 2004. Baričovi v Chorvátsku prekážala predovšetkým častá kritika zo strany médií, v budúcnosti by chcel opäť pôsobiť v Rakúsku, kde dosiahol na klubovej úrovni najväčšie úspechy - v roku 1985 doviedol Rapid Viedeň do finále PVP, so Salzburgom to o deväť rokov neskôr dotiahol do finále Pohára UEFA.

"Otto Maximal" vystriedal na poste kormidelníka Chorvátska po MS 2002 Mirka Joziča. So svojimi zverencami vybojoval postup medzi najlepšiu šestnástku starého kontinentu, keď Chorváti v baráži vyradili svojho veľkého rivala zo Slovinska. Na európskom šampionáte v Portugalsku obsadili bronzoví medailisti z MS 1998 nepostupové tretie miesto v B-skupine so ziskom dvoch bodov za remízy so Švajčiarskom (0:0) a Francúzskom (2:2).

Súvisiace články