Portugalsko zachránilo proti Izraelu remízu, Česi prehrali 0:3

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo (Autor: SITA/AP)
TASR|22. mar 2013 o 20:42

Španielsko len doma remizovalo s tímom Fínska 1:1.

BRATISLAVA. Futbalisti Izraelu po dramatickom finiši remizovali v zápase kvalifikácie MS 2014 s Portugalskom 3:3. Bod pre favorizovaných hostí zachránil v druhej minúte nadstaveného času Fabio Coentrao.

Izrael má v F-skupine po piatich dueloch osem bodov rovnako ako tretie Portugalsko, ale má aktívnejšie skóre.

Coentrao skóroval len 30 sekúnd pred koncom zápasu, keď využil hrubú chybu brankára Dudu Aouateho a ponechal tak Portugalčanov v hre o priamy postup na šampionát do Brazílie.

Lídrom skupiny je však s 12 bodmi Rusko, ktorého duel v Severnom Írsku preložili pre zlé počasie na sobotu.

Chorváti rozhodli už v polčase

Futbalisti Bulharska potvrdili úlohu favorita, keď v súboji B-skupiny rozdrvili Maltu 6:0. V tíme domácich sa blysol hetrikom v rozpätí 62 minút legionár poľského Lechu Poznaň Aleksandar Tonev.

V rizikovom stretnutí v Záhrebe rozhodli reprezentanti Chorvátska o svojom víťazstve nad Srbskom už v prvom polčase. Najskôr sa trafil do čierneho v 23. minúte Mario Mandžukič, ktorý usmernil do siete center Ivicu Oliča - 1:0. O štrnásť minút neskôr zasa Olič poslal hruďou za bránkovú čiaru priamy kop Darija Srnu - 2:0.

Nórske a slovinské prekvapenie

Futbalisti Slovinska nevyužili výhodu domácej pôdy a v zápase E-skupiny v Ľubľane prehrali s Islandom 1:2. Slovinci viedli po góle Milivoja Novakoviča, ktorý síce v 34. minúte najskôr hlavou neskóroval, ale jeho následná dorážka už skončila v sieti - 1:0.

Islandskí futbalisti však ďalej bojovali a dočkali sa vyrovnania v 55. minúte po učebnicovom priamom kope Gylfi Sigurdssona, ktorý urobil z brankára Samira Handanoviča statického pozorovateľa. Ten istý hráč bol v 78. minúte aj autorom víťazného zásahu, keď si prebral nahrávku od Eidura Gudjohnsena a z hranice šestnátky skóroval.

Prekvapujúci výsledok sa zrodil na severe Európy, kde domáce Nórsko prehralo v stretnutí E-skupiny 0:1 s Albánskom. Víťazný gól hostí dal v 67. minúte Hamdi Salihi. Nóri si skomplikovali cestu na šampionát, pretože sa razom ocitli na štvrtom mieste v skupine. Albánsko i Island majú o dva body viac.

Škótsko - Wales 1:2 (1:0)

Góly: 45.+1 Hanley - 72. Ramsey (11 m), 74. Robson-Kanu. ČK: 72. Snodgrass (Škót.) - 90.+ Ramsey (Wal.)

Izrael - Portugalsko 3:3 (2:1)

Góly: 24. Hemed, 40. Ben Basat, 70. Gershon - 2. Alves, 72. Postiga, 90.+3 Coentrao

Slovensko - Litva 1:1 (1:1)

Góly: 40. Jakubko - 19. Šernas, ŽK: Škrtel, Jakubko - Panka, Šemberas, Šernas, Kijanskas, rozhodovali: Oliver - Mullarkey, Long (všetci Angl.), 4560 divákov.

Bosna a Hercegovina - Grécko 3:1 (1:0)

Góly: 30. a 53. Džeko, 36. Ibiševič - 90.+2 Gekas. ŽK: Lulič - Tzavellas, Katsouranis. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Lichtenštajnsko - Lotyšsko 1:1 (1:1)

Góly: 20. Polverino - 30. Cauna. ŽK: Stocklasa, Burgmeier, Polverino, N. Hasler - Rugins, Lazdinš. Rozhodoval: Clancy (Škót.)

San Maríno - Anglicko 0:8 (0:4)

Góly: 12. Della Valle (vlastný), 29. Oxlade-Chamberlain, 35. a 77. Dafoe, 39. Young, 42. Lampard, 54. Rooney, 70. Sturridge

5. Fínsko 3 0 2 1 2:3 2

Domov»Futbal»Reprezentácie»Portugalsko zachránilo proti Izraelu remízu, Česi prehrali 0:3