Cedrik-Marcel Stebe (Nem.) - Lloyd Harris (JAR)

6:1, 2:6, 6:2

Roberto Caraballes Baena (Šp.) - Michael Linzer (Rak.)

6:2, 4:1 - skreč

POPRAD. Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako prvý zvíťazil za 149 minút 6:7 (4), 7:5, 6:1 nad 26-ročným srbským kvalifikantom Nikolom Čačičom, 528. mužom svetového rebríčka, v zápase stredajšieho

osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour v Poprade-Tatrách (dotácia 64 000 eur + hospitality, antuka).

"Čačič hral výborný tenis, najmä v prvých dvoch setoch, všetko triafal tesne k čiaram. Nespravil ani veľa nevynútených chýb. Ja som hral dobre a aj keď je niekto v rebríčku na 300., 400. alebo 500. mieste, tak mu to môže vyjsť. Nakoniec som však v treťom sete bol na tom lepšie kondične pripravený ako súper," povedal Kližan pre portál tenista.sk.

Obhajca vlaňajšieho semifinále Kližan hrá na základe voľnej karty, lebo ako člen Top 50 singlového renkingu sa nemohol prihlásiť štandardným spôsobom. Momentálne figuruje na 46. priečke v hodnotení.

Dvadsaťsedemročný Bratislavčan Kližan bude vo štvrtkovom štvrťfinále čeliť postupujúcemu z duelu Michael Linzer (Rak.) - Roberto Carballés-Baena (Šp.-6).

Domáci držiteľ voľnej karty Alex Molčan prehral za 124 minút tesne 2:6, 6:1, 6:7 (3) so švédskym tenistom Eliasom Ymerom.

Zverenec Ľubomíra Kurhajca v rámci projektu NTC pritom v rozhodujúcom sete trikrát viedol o brejk vrátanie podávania na postup za stavu 5:4.

Ľavoruký 19-ročný prešovský rodák Molčan sa nachádza na 547. mieste v počítačovom poradí, je to jeho osobný rekord. Dvadsaťjedenročný Elias Ymer figuruje na 278. priečke.