Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Po dvojbobe ide do Turína aj štvorbob

Sportnet|23. jan 2006 o 00:00

KÖNIGSEE, BRATISLAVA - Dolu ľadovým toboganom v Turíne bude 24. a 25. februára letieť aj slovenský štvorbob. Po postupe dvojbobu Milana Jagnešáka s Viktorom Rájekom sa to na dodatkovej kvalifikácii v nemeckom Königsee podarilo aj nášmu štvorbobu, keď ...

Slovenský štvorbob počas tréningu v turínskom tobogane. Včera si v nemeckom Königsee vyjazdil olympijskú miestenku. FOTO - TASR/AFP

KÖNIGSEE, BRATISLAVA - Dolu ľadovým toboganom v Turíne bude 24. a 25. februára letieť aj slovenský štvorbob. Po postupe dvojbobu Milana Jagnešáka s Viktorom Rájekom sa to na dodatkovej kvalifikácii v nemeckom Königsee podarilo aj nášmu štvorbobu, keď spolu so spomínanou dvojicou sedeli v dvestokilovom kolose aj Andrej Benda a Róbert Kresťanko. Kým dvojbob sa kvalifikoval z druhého miesta, štvorbob bol najrýchlejší. Druhých Rumunov zdolal takmer o tri desatiny sekundy.

"Verili sme si. Triumfovali sme aj napriek počasiu. Husto snežilo, čo dráhu spomaľovalo a keďže sme v prvej jazde išli ako šiesti v poradí, určitá nevýhoda to bola. Podstatné je, že nám to vyšlo. Investovali sme do prípravy nemálo vlastných financií i energie," tešil sa v cieli 36-ročný šéf i pilot slovenských bobistov Milan Jagnešák. Bývalého vzpierača a karatistu mrzelo len jediné. "Že sme sa nekvalifikovali priamo z pretekov Svetového pohára. Chýbal nám iba kúsok, aby sme sa dodatkovej kvalifikácii vyhli. Aj preto sme šli do Königsee bez nervozity. Nebol dôvod. Už sa tešíme do Turína. Hoci vôbec netuším, kedy sa tam vlastne vydáme," pokračoval.

Pre Jagnešáka a bývalého desaťbojára Kresťanka to bude druhá olympiáda. Pri premiére slovenských bobov pod piatimi kruhmi v americkom Salt Lake City 2002 (predtým tento šport pod Tatrami vôbec neexistoval) si v dvojiciach vyjazdili 30. miesto. Štvorbob spolu s Branislavom Prieložným a Mariánom Vanderkom skončil na 24. mieste. Teraz túžia Slováci skončiť aspoň o krôčik vyššie. Pomôcť by im v tom mali aj nové boby. Od sezóny 2004/05 má ich ľadová formula o tridsať kíl menej i citlivejšie riadenie. "Také technické parametre vám umožnia skresať asi tri desatiny."

RASTISLAV HRÍBIK

Výsledky

Challenge cup - štvorboby: 1. SLOVENSKO (Jagnešák, Rájek, Benda, Kresťanko) 1:40,56, 2. Rumunsko 1:40,83, 3. Maďarsko 1:41,14, 4. Chorvátsko 1:41,23.

Súvisiace články