Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Pittsburgh využil opciu na Lintnera a chce z neho spraviť útočníka

TASR|2. júl 2003 o 11:30

Pittsburgh 2. júla (TASR) - Klub zámorskej NHL Pittsburgh Penguins využil opciu na predĺženie kontraktu so slovenským obrancom Richardom Lintnerom. Majster ...

Pittsburgh 2. júla (TASR) - Klub zámorskej NHL Pittsburgh Penguins využil opciu na predĺženie kontraktu so slovenským obrancom Richardom Lintnerom. Majster sveta z Göteborgu a bronzový medailista z MS 2003 vo Fínsku tak zostáva v organizácii tučniakov, kde však z neho chcú mať útočníka.

"Po príchode k nám nepôsobil v obrane príliš istým dojmom, ale presun na pravé krídlo zvýraznil jeho prínos pre mužstvo. Preto sme sa rozhodli uplatniť na neho opciu," povedal o rodákovi z Trenčína generálny manažér Penguins Craig Patrick. Ten chce slovenského zadáka prerobiť na čistokrvného útočníka tak, ako sa o to pred časom neúspešne snažili aj v bývalom Lintnerovom klube Nashville Predators.

Lintner prišiel do Pittsburghu v závere uplynulej sezóny a v novom drese odohral 19 zápasov (v obrane a neskôr na pravom krídle) s bilanciou tri góly a dve asistencie. Klub využil opciu na jeho dvojcestný kontrakt, takže ho môže kedykoľvek poslať do farmárskeho tímu, kde však už Lintner možno nebude chcieť pôsobiť. "Uvidíme, ako sa to vyvinie, ale miesto v prvom tíme mu nemôžeme zaručiť. Je možné, že odmietne hrať na farme a vráti sa do Európy," tvrdí Patrick. V prvom tíme tučniakov Lintnerovi platí kontrakt na 650.000 dolárov, v nižšej súťaži by dostával podstane menej.

Kouč Pittsburghu Ed Olczyk by Lintnera rád videl vo svojom mužstve aj v budúcej sezóne. "Keď k nám prichádzal, získal som o ňom dostatok informácií a presne som vedel, akým typom hráča je. Potrebuje sa síce zlepšiť vo viacerých herných činnostiach, ale v útoku ukázal niekoľko veľmi dobrých vecí. Vie presne prihrať, bojovať o puk, korčuľovať do priestoru - to je dôležité," povedal Olczyk o slovenskom hokejistovi.

mp

Súvisiace články