Pittsburgh rozdrvil Ottawu. Crosby a Dupuis dali v play off po 7 gólov

James Neal oslavuje svoj gól v tretej tretine za asistencie fanúšikov Pittsburghu. (Autor: SITA/AP)
SITA|23. máj 2013 o 07:02

Hokejisti Ottawy dvakrát viedli, no napokon prehrali vysoko 3:7.

NEW YORK. Hokejisti Ottawy dvakrát viedli v stredajšom štvrtom zápase semifinále Východnej konferencie NHL nad Pittsburghom, no napokon prehrali vysoko 3:7, v sérii prehrávajú už 1:3 na zápasy a sú blízko k vyradeniu z bojov o Stanleyho pohár.

K obratu v Scotiabank Place zavelil v 22. minúte ľavý krídelník Pittsburghu Chris Kunitz, keď vyrovnal na 2:2. Ešte v tej istej minúte pridal gól Jarome Iginla a gólostroj Penguins pokračoval aj v poslednej tretine.

Za zmienku stoja najmä tri góly Pittsburgu v priebehu dvoch minút. Za stavu 2:7 pridal ešte tretí čestný úspech domácich švédsky veterán Daniel Alfredsson, ktorý dosiahol stý bod vo svojom 120. zápase v play-off.

Prvou hviezdou duelu sa stal 26-ročný obranca Pittsburghu Kris Letang za štyri asistencie.

Penguins skórovali dvakrát v početnej prevahe. Momentálne majú 29 % úspešnosť presilových hier v play off a v tomto ukazovateli im patrí prvé miesto.

"Nemyslím si, že sme urobili nejaké veľké zmeny v presilovkách," uviedol Sidney Crosby. "Z toho množstva šancí, ktoré sme mali, sme neraz zakončovali do prázdnej bránky."

Ottawa - Pittsburgh 3:7 (2:1, 0:2, 1:4) - stav série: 1:3

Góly: 3. M. Michálek (Alfredsson, Benoit), 17. Turris (Silfverberg, E. Karlsson), 55. Alfredsson (E. Karlsson, C. Neil) - 15. J. Neal, 22. Kunitz (Dupuis, Letang), 22. Iginla (Letang, J. Neal), 42. J. Neal (Crosby, Letang), 49. Dupuis (M. Cooke), 49. Crosby (T. Kennedy), 50. Iginla (J. Jokinen, Letang).

Brankári: Anderson (49. Lehner) - Vokoun, strely na bránku: 33:42. Diváci: 20 500.