Začínal s Vonnovou, miluje adrenalín na štarte. Vlhová má nového technika

Začínal s Vonnovou, miluje adrenalín na štarte. Vlhová má nového technika

Brice Bottollier (Autor: osobný archív Brice Bottollier)
Brice Bottollier (Autor: osobný archív Brice Bottollier)
Nikola Baďová|14. jún 2022 o 17:00

Keď sa ozvali od Vlhovcov, nový servisman nezaváhal ani sekundu.

BRATISLAVA. O lyže Petry Vlhovej sa bude starať nový muž. Francúz Brice Bottollier má za sebou niekoľkoročné skúsenosti a v minulosti spolupracoval aj držiteľkou veľkého krištáľového glóbusu Federicou Brignoneovou. 

„Je to mladý a skúsený chlap, ktorý nám dodá novú energiu. Dúfam, že to bude fungovať,“ prezradil asistent trénera Matej Gemza. 

Tím Vlha siahol po zmene, keď na konci minulej sezóny opustili zostavu dvaja technici. Po takmer troch rokoch skončil servisman a asistent hlavného trénera Matteo Baldissarutti, ktorý s manželkou Cristinou čakali prírastok do rodiny. 

Štyridsaťjedenročný Talian sa pripojil k Slovenke po majstrovstvách sveta v Aare 2019, kde Vlhová získala zlato v obrovskom slalome. Baldissaruttiho priviedol jeho krajan a niekdajší tréner Livio Magoni. Po zmene kouča dostal ponuku na ďalšiu spoluprácu.

Bruno Grandi pripravoval lyže jeden ročník. Minulý rok nahradil Pierluigiho Parraviciniho, ktorý odišiel spoločne s Magonim. Kontakt na Taliana dostali z Rossignolu.

V tom čase ukončil spoluprácu s nórskym lyžiarom Leifom Kristianom Nestvoldom-Haugenom a hľadal si nové zamestnanie. Grandi mal na starosti lyže na obrovský slalom a kĺzavé disciplíny.

Teraz bude na všetko stačiť iba jeden muž. „Som zamestnancom značky Rossignol, ale cítim sa veľmi dobre integrovaný do nového tímu, ktorý ma srdečne privítal,“ prezradila posila Petry Vlhovej. 

Začínal s Lindsey Vonnovou

Brice Bottollier má 35 rokov a pochádza z mestečka Combloux. V malom lyžiarskom stredisku v masíve Mont-Blanc sa prvýkrát postavil na lyže v troch rokoch. 

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiaci obsah