Perniš inkasoval v 1. minúte, ale vychytal ôsme víťazstvo

TASR|31. mar 2010 o 22:46

Slovenský futbalový brankár Dušan Perniš inkasoval už v 1. minúte na štadióne Eastern road.

EDINBURG. Slovenský futbalový brankár Dušan Perniš inkasoval už v 1. minúte na štadióne Eastern road, ale jeho tím Dundee United napokon zvíťazil v dohrávke 30. kola škótskej ligy nad FC Hibernian 4:2.

Perniš tak vychytal pre svoj tím od začiatku kalendárneho roka už ôsmu ligovú výhru a jedenástu v súťažnom stretnutí (3 x v Škótskom pohári). Člen širšieho kádra reprezentácie SR súčasne ťahá sériu siedmich súťažných zápasov bez prehry vrátane štvrťfinálového dvojzápasu Škótskeho pohára proti Glasgowu Rangers (3:3 a 1:0), pričom naposledy prehral 20. februára na pôde Celticu Glasgow (0:1). Dundee United figuruje v škótskej ligy na 3. mieste so ziskom 55 bodov a na druhý Celtic Glasgow stráca päť bodov.

FC Hibernian - Dundee United 2:4

za hostí odchytal celý zápas DUŠAN PERNIŠ

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Perniš inkasoval v 1. minúte, ale vychytal ôsme víťazstvo