Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Peerová pri žiadosti o vízum nepoužila slovenský pas

SITA|15. feb 2009 o 20:25

Izraelská tenistka Šahar Peerová vlastní aj slovenský pas, ale pri žiadosti o napokon neudelené vízum u úradov v Spojených arabských emirátoch trvala na uchádzaní sa o vstup.

DUBAJ. Izraelská tenistka Šahar Peerová vlastní aj slovenský pas, ale pri žiadosti o napokon neudelené vízum u úradov v Spojených arabských emirátoch trvala na uchádzaní sa o vstup do spomenutej krajiny na základe pasu svojho domovského štátu. Informáciu priniesli viaceré izraelské médiá v súvislosti s politicky vynútenou absenciou bývalej zverenkyne Martina Hromeca na podujatí WTA Tour v Dubaji. Vedenie okruhu vyslovilo vo svojom komuniké "hlboké sklamanie" nad postupom SAE, uvažovalo dokonca o okamžitom zrušení turnaja, ktorého hlavná súťaž vo dvojhre sa začala v nedeľu. Pod vplyvom diskriminácie Peerovej bude rozhodovať o budúcnosti tejto prestížnej akcie.

Peerovej obaja starí rodičia pochádzajú zo Slovenska a v súvislosti s jej vlaňajším nadobudnutím slovenského pasu by v budúcnosti prípadne mohla reprezentovať SR v Pohári federácie. “Teoreticky to síce prichádza do úvahy, ale až 36 mesiacov po tom, ako naposledy hrala za Izrael," povedal v júni 2008 pre agentúru SITA medzinárodný a športovo-technický riaditeľ Slovenského tenisového zväzu (STZ) Ľubomír Páleník. Zároveň dodal, že po získaní slovenského pasu by Peerová mohla oznámiť ITF svoju požiadavku reprezentovať Slovensko, ale aj na individuálnej úrovni by sa to mohlo stať až s akceptáciou slovenskej a izraelskej strany. Dvadsaťjedenročná jeruzalemská rodáčka Peerová bola v rebríčku WTA Tour zatiaľ najvyššie na 15. mieste k 29. januáru 2007. Momentálne jej patrí 48. priečka.

Súvisiace články