Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Pánik cíti veľkú šancu na prvý tím Tampy v NHL

Zľava: Tomáš Tatar a Richard Pánik počas tenisového turnaja účastníkov Olympijského hokejového leta vo štvorhre v Poprade. (Autor: SITA)
Tomáš Prokop|4. júl 2013 o 07:54

Slovenský krídelník sa teší na zámorský kemp. Po sezóne, kedy pendloval medzi prvým tímom a farmou, má šancu zabojovať definitívne o prvý tím Tampy Bay.

POPRAD. Pred vyše dvoma týždňami ešte bojoval Richard Pánik proti Tomášovi Tatarovi o Calderov pohár pre víťaza farmárskej AHL. V stredu spolu vyhrali tenisový turnaj počas olympijského hokejového leta v Poprade.

„S Tomášom sme stále kamaráti, aj počas finále sme sa viackrát rozprávali a stretli. Brali sme to športovo, v pohode som mu pogratuloval, že vyhrali s Grand Rapids,“ hovoril Pánik, ktorého potešilo tenisové víťazstvo, keďže v utorok sa mu vo futbale až tak nedarilo.

„Futbal na veľkom ihrisku nemám veľmi rád, tenis hrám dobre odmalička.“

Výluka ho pribrzdila

Pánik sa v tejto sezóne prebojoval aj do prvého tímu Tampy, v ktorom strávil polovicu základnej časti, strelil päť gólov a na štyri prihral.

„Som rád, že som dostal príležitosť v 25 zápasoch za Tampu. Škoda, že bola výluka, možno by som tam bol už skôr.“

Vo farmárskej AHL patril náš krídelník k najlepším hráčom. Vo finále bol kľúčovým strelcom Syracuse, pre ktoré dlho držal šancu na obhajobu titulu.

Klub vlani vyhral ligu ešte ako Norfolk Admirals, následne sa presťahoval. V zostave bol vtedy tiež brankár Slovana Bratislava Jaroslav Janus.

„V AHL sa mi darilo, spravil som aj All Stars. Z tých štyroch sezón v zámorí to bola určite najlepšia,“ dodal Pánik, ktorý mal v základnej časti 41 bodov v 52 zápasoch. V play off strelil v 16 zápasoch 9 gólov a na päť prihral.

Voľné miesta v prvom tíme

Veľmi dobrou hrou sa o čosi viac priblížil k prvému tímu Lightning. Šance pre Pánika zvýšil fakt, že floridskému tímu sezóna vôbec nevyšla.

Martin St. Louis a Steven Stamkos síce boli najlepší v kanadskom bodovaní základnej časti, ale Tampa skončila až na predposlednom mieste Východnej konferencie.

„Prvú sezónu som odohral celú na farme. Druhú som bol aj tam aj tam. Tretia by už mala byť celá v prvom tíme. Tréneri nám na záverečnom kempe vraveli, že miesta v prvom tíme sú otvorené,“ dodal Pánik.

Súvisiace články